Prezydent Andrzej Duda w Sosnowcu: 500 plus to nie jest żadna jałmużna

2
2264

W poniedziałek, 8 lipca, prezydent RP Andrzej Duda przyjechał do Sosnowca i spotkał się z mieszkańcami. W swoim przemówieniu wspomniał m.in. o programie „Rodzina 500 plus”.

Prezydent Andrzej Duda spotkał się z mieszkańcami na terenie jednostki ratowniczo-gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej przy ulicy Klimontowskiej 21 w Sosnowcu.

Prezydent podkreślił, że mieszkańcy Zagłębia mieli swój istotny udział w powstaniach śląskich i od zawsze walczyli o wolność ojczyzny. – Nie wiadomo, czy powstania śląskie zakończyłyby się sukcesem, gdyby nie wsparcie ludności Zagłębia. Powstanie trwało krótko, ale osiągnęło ważny cel, sprawa polskości Śląska wybrzmiała w całym świecie. To ziemia, na której żyją ludzie przywiązani do polskości, do tradycji, dlatego wierzę, że to będzie wspólna zagłębiowsko-śląska defilada – podkreślał Andrzej Duda, nawiązując do tegorocznych obchodów Święta Wojska Polskiego w Katowicach.

Prezydent Andrzej Duda w Sosnowcu – fot. Jakub Szymczuk/KPRP
Prezydent Andrzej Duda w Sosnowcu – fot. Jakub Szymczuk/KPRP

Andrzej Duda podkreślał również, że rząd Prawa i Sprawiedliwości poważnie traktuje zapisy o odpowiedzialności państwa za polską rodzinę. – My poważnie traktujemy zapis, który obliguje władze państwowe do tego, aby szczególną troską otaczać rodzinę. Rodzina w Polsce ma być otoczona szczególną troską i to właśnie dlatego rodzinom, które mają i wychowują dzieci są przekazywane świadczenie w programie 500 plus. To nie jest żadna jałmużna, to jest coś, co się polskiej rodzinie wychowującej dzieci od dawna od państwo polskiego należało – powiedział prezydent.

Podczas spotkania z mieszkańcami Andrzej Duda mówił m.in. o działaniach na rzecz podnoszenia jakości życia w Polsce. – Rzecz jasna za tym wszystkim idzie również i potrzeba tego, aby wynagrodzenia wzrastały. One wzrastają. Może nie tak szybko jakbyśmy tego oczekiwali, ale wzrastają. W sektorze prywatnym rosną cały czas, w miarę systematycznie. Wzrastają także i w sektorze publicznym – mówił prezydent.

Prezydent Andrzej Duda w Sosnowcu – fot. Jakub Szymczuk/KPRP
Prezydent Andrzej Duda w Sosnowcu – fot. Jakub Szymczuk/KPRP

– Budżetówka oczekuje podwyżek. Zapewniam państwa, że zarówno ja, jak i moje koleżanki i koledzy, którzy stanowią dzisiaj polski rząd i większość parlamentarną, te oczekiwania słyszą. Są one realizowane w miarę możliwości. Staram się wspierać w tym zakresie rząd prowadzić jak najbardziej wydajną politykę podatkową – powiedział Duda.

Jak mówił, jego ideą jest to, by w Polsce była „prawdziwa gospodarka rynkowa, która się nazywa społeczną gospodarką rynkową”. – Sprawiedliwe dzielenie podatków oznacza m.in. to, że nie pozwala się tych podatków kraść, a do niedawna byliśmy z tych podatków okradani – dodał prezydent.

Foto: Jakub Szymczuk/KPRP

Comments are closed.