9 lipca zmienia się organizacja ruchu na DK94 w Sosnowcu. Kierowcy nie będą mogli korzystać z dwóch fragmentów jezdni, prowadzącej w kierunku Dąbrowy Górniczej.

Zaczyna się drugi etap przebudowy skrzyżowania. Kierowcy jadący w kierunku Dąbrowy Górniczej, po minięciu węzła prowadzącego do centrum handlowego, będą musieli przejechać na przeciwległy pas ruchu, by 150 metrów przed samym skrzyżowaniem wrócić na swoją „nitkę”. Po przejechaniu skrzyżowania kierowcy jadący w stronę Dąbrowy Górniczej ponownie przejadą na przeciwległy pas ruchy, by na wysokości stacji Shell znów wrócić na swoją jezdnię. Kierowcy jadący w stronę Katowic będą mieli do dyspozycji tylko jeden pas jezdni.

Zmiana organizacji ruchu na DK94 – fot. UM Sosnowiec
Zmiana organizacji ruchu na DK94 – fot. UM Sosnowiec

Projekt przebudowy obejmuje nie tylko skrzyżowania, ale również spory fragment dróg. – Powstanie 1,3 km nowej DK94 – od wysokości stacji benzynowej Shell – jadąc od strony Dąbrowy Górniczej – aż do zjazdu na wiadukt w ciągu ulicy 3 Maja. Wyremontowany zostanie również 300-metrowy fragment ulicy Długosza, gdzie powstanie także droga rowerowa – mówi Rafał Łysy, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Sosnowcu.

– Przebudowa obejmuje także budowę ekranów wzdłuż jezdni w obu kierunkach, zarówno w stronę Katowic, jak i Krakowa, co znacznie ograniczy uciążliwy poziom hałasu w tamtym rejonie – dodaje Rafał Łysy.

Termin realizacji inwestycji jest ściśle określony i zadanie musi być wykonane do 31 grudnia 2020 roku.