Sławomir Rydel został nowym trenerem bramkarzy Zagłębia. Z klubu odszedł Dawid Kudła. Golkiper sosnowiczan pojechał na obóz z Górnikiem Zabrze.

Zagłębie Sosnowiec ma nowego trenera bramkarzy. To były golkiper tego klubu oraz szkoleniowiec, który dysponuje licencją UEFA Goalkeeper A. – Cieszę się z powrotu do Zagłębia, gdzie spędziłem wiele lat – mówi oficjalnej stronie Sławomir Rydel.

– Chciałbym dobrze przygotować naszych bramkarzy, by skutecznie bronili w rozgrywkach pierwszej ligi. Poza tym pomagam trenerowi Mroczkowskiemu w organizacji zajęć. Chciałbym także pomagać Akademii, szukać wychowanków do pierwszej drużyny. Dla mnie to priorytet, by dostawali oni szansę, pojawiali się na treningach pierwszej drużyny. Będę miał sporo pracy. liczę, że będziemy mieć dobry materiał bramkarski – dodaje nowy trener bramkarzy Zagłębia.

Sławomir Rydel wiosną 2019 roku pracował w Pogoni Siedlce, gdzie był współpracownikiem Marcina Prasoła. Wcześniej, 3 lata, pracował w Zagłębiu i jej Akademii. W sezonie 2003/2004 bronił sosnowieckiej bramki. – Praca w Zagłębiu to dla mnie wyróżnienie. Chciałbym cały czas podnosić swoje kwalifikacje trenerskie – podkreśla Sławomir Rydel.

Dawid Kudła - fot. Włodzimierz Sierakowski
Dawid Kudła – fot. Włodzimierz Sierakowski

Zagłębie bez Dawida Kudły

W poniedziałek, 17 czerwca, sosnowiecki klub poinformował, że Dawid Kudła nie będzie już bronił barw Zagłębia. Kontrakt z bramkarzem rozwiązano za porozumieniem stron.

27-latek bronił barw sosnowieckiego zespołu przez trzy sezony. Pierwszy z nich rozegrał w sezonie 2012/2013, kiedy to rozegrał 29 spotkań. W dalszym etapie swojej kariery zakotwiczył na dłużej w Szczecinie, skąd powrócił do Sosnowca w sezonie 2017/2018.

Od tamtej pory Kudła z Zagłębiem wywalczył awans do Lotto Ekstraklasy, a także był ważnym punktem w poprzednich rozgrywkach. Urodzony w Rudzie Śląskiej golkiper łącznie dla Zagłębia rozegrał 88 meczów, w 25 z nich zachowując czyste konto.

Po rozwiązaniu kontraktu, Dawid Kudła dołączył do Górnika Zabrze i udał się z zespołem na zgrupowanie do Wodzisława Śląskiego.