4 maja rusza przebudowa ulicy 3 Maja. W pierwszym etapie prac drogowcy zwężą ulicę na odcinku w kierunku Środuli od „Ślimaka” do zjazdu z ulicy Narutowicza.

Zgodnie z zapowiedziami sosnowieckiego magistratu, rusza jedna z najważniejszych inwestycji czyli długo wyczekiwany remont ulicy 3 Maja. Już 4 maja rozpocznie się przebudowa liczącego ponad 4 km odcinka ul. 3 Maja. Przebudowa zakłada remont w obu kierunkach od skrzyżowania ul. 3 Maja/Piłsudskiego, do wiaduktu drogowego nad ul. 3 maja w ciągu ul Prusa i Blachnickiego, łącznie 8 km.

W pierwszym etapie prac zwężona zostanie jezdnia na odcinku od popularnego „Ślimaka” do zjazdu z ulicy Narutowicza. Przebudowa dotyczy całej szerokości jezdni, czyli dwóch pasów. Roboty będą prowadzone z zachowaniem wjazdu i wyjazdu z ulicy Zamkowej.

Na czas remontu wyłączony z ruchu zostanie prawy pas jezdni. Dodatkowo zostaną przeniesione przystanki autobusowe oraz wydzielone zostaną zatoki, by autobusy komunikacji publicznej nie blokowały jedynego dostępnego pasa.

Przebudowa ulicy 3 Maja - fot. UM Sosnowiec

Na uwagę zasługuje fakt, że jeden z wyremontowanych pasów będzie pełnił funkcję buspasa. – Chcemy, aby prócz autobusów komunikacji miejskiej mogły się nimi poruszać także jednoślady oraz taksówki oraz samochody osobowe, którymi jadą co najmniej trzy osoby – mówi Arkadiusz Chęciński.

Oprócz przebudowy samej drogi powstaną również ścieżki rowerowe, które będą łączyły się z innym projektem, czyli budową 17 km ścieżek rowerowych i wypożyczalni rowerowych. Remont ulicy 3 Maja oraz wiaduktu to najważniejsze zadania, które są częścią wielkiego projektu modernizacji infrastruktury autobusowo-tramwajowej w Sosnowcu.

W ramach projektu, w ścisłym centrum miasta zrewitalizowane zostaną miejsca postojowe oraz chodniki. Jak zapewnia sosnowiecki magistrat pojawi się nowa nawierzchnia, chodniki i przystanki.

Na kierowców czekają także utrudnienia w ciągu ulic Blachnickiego i Prusa, nad ul. 3 maja, gdzie pod koniec marca rozpoczął się remont wiaduktu oraz przy kładce nad ulicą 3 Maja w rejonie Środuli.

Wszystkie prace związane z przebudową ulicy 3 Maja powinny zakończyć się wiosną przyszłego roku.