We wtorek 28 marca drogowcy rozpoczną remont wiaduktu w ciągu ulic Blachnickiego i Prusa, nad ul. 3 maja. Wiąże się to ze sporymi ograniczeniami w ruchu samochodów i objazdami.

Zgodnie z zapowiedziami sosnowieckiego magistratu, rusza jedna z najważniejszych inwestycji czyli długo wyczekiwany remont ulicy 3 Maja. Przebudowa zakłada remont w obu kierunkach od skrzyżowania ul. 3 Maja/Piłsudskiego, do wiaduktu drogowego nad ul. 3 maja w ciągu ul Prusa i Blachnickiego, łącznie 8 km.

W związku z remontem, kierowcy muszą liczyć się ze sporymi utrudnieniami i objazdami, z którymi warto zapoznać się już teraz.

W pierwszej fazie remontu całkowicie zostanie wyłączona z ruchu nitka wiaduktu w kierunku ulicy Prusa, a kierowcy będą się poruszać tylko drugą częścią wiaduktu, po jednym pasie w każdym z kierunków.

Zalecane objazdy

Kierowcy jadący od strony centrum Sosnowca nie będą mogli na wiadukcie skręcić w lewo, w stronę ulicy Prusa. Objazd będzie prowadził w prawo ulicą Blachnickiego, a następnie w prawo wzdłuż ulicy Braci Mieroszewskich, aż do ronda Jana Pawła II, gdzie należy zawrócić. Dalej ponownie trzeba będzie jechać ul. B. Mieroszewskich i na skrzyżowaniu z ul. Blachnickiego skręcić w lewo, a następnie jednym, dostępnym pasem przejechać przez wiadukt nad ul.3 Maja.

Remont wiaduktu 3 Maja mapka objazdów - fot. UM Sosnowiec
Remont wiaduktu 3 Maja mapka objazdów – fot. UM Sosnowiec

Kierowcy jadący od strony DK 94 w kierunku ul. Blachnickiego, muszą na remontowanym wiadukcie skręcić w prawo w ul. Prusa, następnie zawrócić na rondzie i przejechać dostępnym pasem przez wiadukt nad ul.3 Maja w kierunku ulicy Blachnickiego.

Remont wiaduktu 3 Maja mapka objazdów - fot. UM Sosnowiec

Utrudnienia potrwają około roku. Inwestycja ma zakończyć się wiosną przyszłego roku.

Skomentuj przez Facebook

9 KOMENTARZE

  1. Witam, objazd w prawo w ulice Prusa i zawrócenie na MINI RONDZIE ( Prusa a Frankiewicza ) dla samochodów cięzarowych ( tir) może być sporym problemem .
    Chyba że urzędnicy przetestowali zawracanie większych gabarytów na tym rondzie ?

  2. Ten kto zrobił objazd przez centrum osiedla i przez małe rondo to chyba nigdy tam nie był. Dleczego nie przez wiadukt koło Plejady?

  3. Kto miejscowy to sobie poradzi bo przecież nie będzie jeździł az do ronda JP2 gorzej z „zagraniczniakami”
    Btw. Światła po remoncie maja tam zainstalować, wiadomo coś na ten temat?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here