Do tragicznego wypadku doszło w poniedziałek, 1 maja nad zbiornikiem Pogoria IV w Dąbrowie Górniczej, gdzie przewróciła się łódź z trzema osobami.

Do zdarzenia doszło rano, ok. 8:00. Trzech wędkarzy wypłynęło łódką na zbiornik Pogoria IV. Pod wpływem silnego wiatru łódź przewróciła się, a trzej mężczyźni znaleźli się w wodzie. Dwóch z nich uratowali inni wędkarze. Niestety jeden z nich, 44-letni mieszkaniec Dąbrowy Górniczej zmarł.

– Jednego z wędkarzy nie udało się uratować. To 44-letni mieszkaniec Dąbrowy Górniczej – mówi asp. szt. Marcin Salwa z Komendy Miejskiej Policji w Dąbrowie Górniczej. – Pozostali dwaj mężczyźni nie wymagali hospitalizacji – dodaje.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń policji, mężczyzna miał na sobie kapok, w którym unosił się na wodzie. Na razie nie są znane przyczyny wypadku. – Na razie nie wiadomo czy powodem śmierci było zachłyśniecie się wodą czy też inne czynniki, jak na przykład zawał serca – informuje Marcin Salwa.

Sprawę wyjaśnia dąbrowska policja oraz prokurator. – Wkrótce najprawdopodobniej przeprowadzona zostanie sekcja zwłok – dodaje Salwa.