Zakończyła się pierwsza część remontu ulicy 3 Maja na wysokości tunelu tramwajowego prowadzącego do Zagórza.

W ramach dotychczasowych prac wykonawca usunął zapadlisko, wzmocnił konstrukcję tunelu oraz wykonał nowe bariery. Pojawiła się także zupełnie świeża warstwa asfaltu na 200-metrowym fragmencie trzypasmowej jezdni, z której mogą już korzystać kierowcy.

– Teraz prace przeniosły się na 300-metrowy odcinek ul. 3 Maja od miejsca, w którym kończy się nowy asfalt ułożony przy przebudowie buspasa i zakończy na właśnie oddanym do użytku fragmencie przy tunelu tramwajowym – informuje Rafał Łysy, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Sosnowcu.

Kompleksowe prace wiążą się z zamknięciem wspomnianego fragmentu ulicy. Objazd poprowadzony jest łącznicami wjazdowymi i zjazdowymi z wiaduktu w ciągu ulicy Prusa i alei Blachnickiego. Objazdy będą trwały do 8 września.

Koszt remontu, który powinien zakończyć się do końca września 2020 to 3,3 mln zł.

CZYTAJ TAKŻE:

Utrudnienia na 3 Maja. Trwa przebudowa drogi i tunelu tramwajowego

10 KOMENTARZE

    • Z tego co kojarzę to zamówienie obejmowało tylko jedną jezdnie…. a taniej by było od razu obie wyremontować, gdyż wykonawca całe zaplecze budowy i sprzęt ma na miejscu…

      • Stadion buduja aż miło popatrzeć. Wszystko wskazuje na to, że wyrobią się w terminie. Będzie piękny obiekt, okoliczne miasta będą nam zazdrościć. W Katowicach juz marudzenie, że stolica województwa nie ma stadionu, a stadion będzie w Sosnowcu.

  1. Panie Prezydencie Chęciński pora skończyć z blokowaniem ulic przez buspasy. Spowolniony ruch pojazdów a także wydłużenie oczekiwanie przed sygnalizacją świetlną powoduje zwiększoną emisję spalin. Zatem jak się ma to do promowania przez Pana poprawy ekologi?

    • Jadąc tramwajem zauważyłem, że dylatacje tunelu też solidnie zrobione. Szkoda, że nie wyremontowali tego tunelu w całości i drugiego pasa jezdni, bo naprawdę solidnie robią.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here