W skutek decyzji Urzędu Miasta w Sosnowcu zdecydowano o odroczeniu przebudowy fragmentu ulicy 3 Maja, która zaplanowana była na 10 i 11 grudnia. Kierowcy wciąż mogą z niej korzystać.

W środę, 9 grudnia informowaliśmy, że przez dwa dni, 10 i 11 grudnia, nieprzejezdny będzie fragment ulicy 3 Maja w Sosnowcu, na wysokości tunelu tramwajowego. Wyłączenie z ruchu związane było z rozpoczęciem przez wykonawcę kolejnych prac.

Jednak w ostatniej chwili urzędnicy, głównie z powodu złych warunków atmosferycznych, zdecydowali o przesunięciu prac na inny termin. – Przesuwamy na przyszły tydzień termin planowanego na 10 i 11 grudnia asfaltowania przebudowywanego odcinka 3 Maja. Powodem zmiany terminu jest planowany na czwartek i piątek opady śniegu i śniegu z deszczem – informuje Rafał Łysy, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Sosnowcu.

Ulica 3 Maja jest jedną z najważniejszych dróg powiatowych w mieście, dlatego nowa droga nie będzie wykonana z asfaltobetonu, a z charakteryzującej się większością szczelnością i odpornością na działanie czynników atmosferycznych mieszanki SMA. – Ułożenie takiej nawierzchni wymaga stabilnych warunków atmosferycznych. Najlepsze warunki to brak jakichkolwiek opadów i zalegającej wody. Drogowcy nie będą jednak bezczynnie czekać i w tym czasie skupią się na innych dodatkowych pracach, które z pewnością ucieszą kierowców – wyjaśnia Rafał Łysy.

Zakres prac został zwiększony o wymianę nawierzchni kilku łącznic i rond. Chodzi o drogę prowadzącą od al. Blachnickiego na ul. 3 Maja w kierunku DK94 oraz łącznice prowadzącą z ul. 3 Maja na ul. Prusa. Wymieniony zostanie również asfalt na łącznicy prowadzącej z ronda w ciągu ulicy Norwida na ul 3 Maja oraz w drugim kierunku, a także 100-metrowy odcinek ul. Norwida. Na samym rondzie również pojawi się nowa nawierzchnia. Podobnie będzie z rondem po drugiej stronie 3 Maja.

Zwiększony zakres pracy dotyczy również samej ul. 3 Maja. Oprócz wspomnianego 200-metrowego odcinka jezdni, wymieniona zostanie nawierzchnia na pasie włączania się do ruchu z DK94 w ulicę 3 Maja (kierunek od strony Katowic) oraz fragmenty uszkodzonej jezdni 3 Maja w okolicy wiaduktu drogowego Prusa/Blachnickiego.