Rozpoczyna się kolejny etap przebudowy ulicy Ostrogórskiej w Sosnowcu. Od wtorku, 11 sierpnia, kierowcy mogą spodziewać się utrudnień w ruchu na odcinku przejazdu kolejowego.

Od wtorku, 11 sierpnia, rozpocznie się przebudowa ulicy Ostrogórskiej w Sosnowcu. Z tego powodu przejazd przez tory kolejowe w rejonie ulicy Naftowej przez kilka pierwszych dni będzie utrudniony, a od 17 sierpnia niemożliwy. Objazdy dla samochodów osobowych i komunikacji publicznej od 17 sierpnia poprowadzone będą przez ulicę Naftową.

Przebudowa ulicy Ostrogórskiej została podzielona na trzy etapy – pierwszy ma już za sobą. W ubiegłym roku za 5,4 mln zł powstało rondo na skrzyżowaniu ulic Ostrogórskiej i Jagiellońskiej wraz z budową 400-metrowego odcinka drogi.

Objazdy w rejonie ulicy Ostrogórskiej w Sosnowcu - fot. UM Sosnowiec
Objazdy w rejonie ulicy Ostrogórskiej w Sosnowcu – fot. UM Sosnowiec

Roboty na fragmencie od granicy z Mysłowicami do okolic przejazdu kolejowego potrwają od 10 sierpnia do końca roku. W pierwszej kolejności wykonawca zajmie się przebudową ulicy właśnie w okolicy przejazdu kolejowego. W dalszej kolejności roboty przeniosą się na pozostały fragment drogi. W tym przypadku ruch na drodze będzie mocno ograniczony.

– Skomplikowane prace obejmują nie tylko przebudowę samej drogi ale również całej infrastruktury podziemnej. Już dziś proszę wszystkich kierowców o wybieranie innej drogi, ponieważ ruch będzie mocno ograniczony – apeluje Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Inwestycja obejmuje ponad półkilometrowy fragment drogi wraz z otoczeniem. Nie zabraknie doświetlonych przejść dla pieszych oraz drogi rowerowej i nowego LED-owego oświetlenia. Wybudowana zostanie nowa jezdnia, kanalizacja deszczowa i sanitarna, a także dwie zatoki autobusowe.

Za kilka tygodni poznamy wykonawcę fragmentu drogi od nowego ronda do ronda Zagłębia Dąbrowskiego. – Przed nami ostatnia faza formalności i licytacja. W tym przypadku termin wykonania prac jest dłuższy, bo do połowy przyszłego roku – wyjaśnia prezydent Sosnowca.

Zakres prac jest podobny jak na dwóch wspomnianych etapach: nowa jezdnia, chodnik, droga rowerowa, doświetlone przejścia dla pieszych w tym jedno z sygnalizacją przy przedszkolu oraz przebudowa sieci kanalizacyjnej deszczowej, sanitarnej, energetycznej i pozostałej infrastruktury.