W Sosnowieckim Szpitalu Miejskim szykują się kolejne, zapowiadane zmiany organizacyjne. W sierpniu swoją lokalizację zmieni dział fizjoterapii, a także archiwum medyczne.

W Sosnowieckim Szpitalu Miejskim szykują się kolejne zmiany. Już w sierpniu swoją lokalizację zmieni dział fizjoterapii. Teraz pacjenci będą musieli udać się na parter do głównego budynku przy ul. Szpitalnej. Wcześniej zajęcia rehabilitacyjne odbywały się w pawilonie przy tej samej ulicy.

W nowej lokalizacji dział fizjoterapii dysponował będzie większą powierzchnią i mieścić się będzie w niedawno wyremontowanych, komfortowych i przestronnych pomieszczeniach, przystosowanych do osób poruszających się na wózkach inwalidzkich.

Archiwum w nowym miejscu

Zmiany czekają także archiwum dokumentacji medycznej Sosnowieckiego Szpitala Miejskiego. Obecnie znajduje się ono w obydwu budynkach przy ul. Szpitalnej i przy ul. Zegadłowicza. W połowie sierpnia zostanie jednak przeniesione do obiektu przy ul. Szpitalnej. W archiwum pacjenci lub osoby upoważnione mogą odebrać dokumentacją medyczną, o której udostępnienie składali wniosek lub może im zostać udostępniana również do wglądu na miejscu.

Centralny Szpital Miejski

Zmiany w organizacji sosnowieckiego szpitala związane są z utworzeniem Centralnego Szpitala Miejskiego przy ul. Zegadłowicza. Opieka szpitalna (oddziały zachowawcze i zabiegowe) została zlokalizowana w jednym budynku w centrum miasta. Z kolei w drugim obiekcie, w dzielnicy Zagórze, prowadzona jest terapia psychiatryczna, uzależnień, rehabilitacja, opieka długoterminowa i znajdować się będzie także archiwum.

– Ostatnie kilka miesięcy to dla naszego szpitala trudny i niezwykle pracowity czas walki z pandemią, ale także związany z reorganizacją struktury szpitala, zmianą umiejscowienia oddziałów oraz koncentracją działalności leczniczej w Centralnym Szpitalu Miejskim – mówi Aneta Kawka, prezes zarządu Sosnowieckiego Szpitala Miejskiego.

– Te wszystkie zmiany, dają podstawę do dalszej poprawy działalności szpitala, pozwalają na optymalizację kosztów i umożliwiają maksymalne wykorzystanie potencjału placówki wraz z jej nowoczesną częścią zlokalizowaną przy ul. Zegadłowicza. To część planu naprawczego, który wdrożyliśmy. Zmiany w lokalizacji oddziałów i podział na dwa obiekty realizowaliśmy również z myślą o naszych pacjentach i pracownikach, gdyż nowa struktura organizacja stanowi dla nich ułatwienie – dodaje.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE:

Zmiany personalne w Sosnowieckim Szpitalu Miejskim. Nowym dyrektorem Aneta Kawka

Skomentuj przez Facebook

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here