27 października w sosnowieckiej Muzie odbędzie się oficjalny Roast Sosnowca. Honoru miasta bronić będzie prezydent Arkadiusz Chęciński. Czy wyjdzie obronną ręką?

27 października dojdzie do dość zaskakującego wydarzenia. Tego dnia w sosnowieckiej Muzie odbędzie się Roast Sosnowca z udziałem prezydenta Arkadiusza Chęcińskiego. Sosnowiec, jako pierwsze miasto stanie do walki o miano „Miasta z dystansem”. Swój dystans udowodnił już wcześniej wprowadzając paszporty do Sosnowca.

– Gwarantuje, że nie będę brał jeńców i obronię honor naszego miasta. To będzie ciekawe i zupełnie nowe doświadczenie. Bilety już można kupić na stronie Miejskiego Klubu im. Jana Kiepury – wyjaśnia Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Wydarzenie poprowadzi Arkadiusz „Pan” Pawłowski, szerzej znany z prowadzenia wszystkich edycji gal Fame MMA. Na scenie pojawią się także: Bartosz Gajda (Łowcy.B), Jasiek Borkowski, Chwytak, Marcin Zbigniew Wojciech, Jakub Poczęty, Kuba Rosa, Damian Kubik, Paweł Reszela i Piotr Wojteczek. W formie przekazu myśli wydarzenie uatrakcyjni znany wszystkim Krzysztof Skiba oraz Jacek Noch. O oprawę muzyczną zadba Zgas & Zgasik, pierwszy w świecie beatboxujący brzuchomówca.

Skąd pomysł na roast? 2 czerwca na swoim facebookowym profilu Filip Chajzer opublikował wpis „Szukam do materiału w Dzień Dobry TVN 30 latków (bądź więcej), którzy nigdy nie byli zagranicą naszego pięknego kraju. PS. Sosnowiec się nie liczy”.

Temat podchwyciły media i sosnowiczanie, a wśród nich pojawił się komentarz Dominika Charasima „(…) Ja bym chciał, aby w Sosnowcu ktoś urządził ROAST Sosnowca i żeby to latało po sieci. To najlepszy sposób na dobrą reklamę.”. Miasto podjęło to wyzwanie. – Tak naprawdę, wszyscy kochają Sosnowiec, tylko wstydzą się przyznać – uśmiecha się prezydent Chęciński.

Bilety w cenie 79 i 89 zł na Roast Sosnowca są już do nabycia m.in. na stronie Miejskiego Klubu im. Jana Kiepury w Sosnowcu. Dostęp online od 19 zł można również wykupić na stronie live.roasty.pl.