W piątek, 8 kwietnia oraz niedzielę 10 kwietnia, w Sosnowcu odbędzie się wieczór pod znakiem pomocy dla Ukrainy. Dla mieszkańców zorganizowano charytatywne koncerty – „Razem z Ukrainą” w Miejskim Klubie Maczki oraz „Sosnowiec gra dla Ukrainy” w Muzie.

Sosnowiec po raz kolejny solidaryzuje się z Ukrainą i organizuje charytatywne wydarzenia na rzecz pomocy mieszkańcom tego kraju. Tym razem w piątkowy wieczór, 8 kwietnia odbędzie się koncert „Razem z Ukrainą” w Miejskim Klubie Maczki, a dwa dni później, w niedzielę charytatywnie w Muzie, Sosnowiec zagra dla Ukrainy.

„Razem z Ukrainą”

W piątek, 8 marca o godzinie 18, Miejski Klub Maczki zaprasza na koncert „Razem z Ukrainą”. Na scenie wystąpią m.in. Roksana Rogala, Angelika Jarzęcka, Zuzanna Kapuścińska, Adrianna Noszczyk oraz Damian Czekaj. Wstęp na wydarzenie jest wolny. Ponadto podczas koncertu odbędzie się zbiórka na rzecz Ukrainy.

„Sosnowiec gra dla Ukrainy”

Dwa dni po wydarzeniu w Miejskim Klubie Maczki swój charytatywny koncert organizuje Miejski Klub im. Jana Kiepury. W niedzielę, 10 kwietnia o godzinie 18, wystąpią na scenie Basia Dratwińska z zespołem oraz zespół Holly Blue.

Basia Dratwińska to artystka, którą docenili redaktorzy rozgłośni radiowych w całej Polsce, a debiutanckie utwory wielokrotnie wybrzmiały na antenach: Jedynka Polskie Radio, Trójka, Czwórka, Radio 357, Meloradio, Radio Jazzkultura, Radio Opole, Radio Łódź, Radio Lublin i innych.

Holly Blue z kolei to ślaskie trio regularnie goszczące w ogólnopolskich stacjach radiowych oraz znajdujące się na składankach „Sealesia 1” i „Sealesia 2”, „Mysłowice Dobrze Brzmiące” oraz „Cafe Night & Day: Chillout & Alternative Edition 2014”.

Podczas koncertu organizowana również będzie zbiórka pieniężna na rzecz Ukrainy.