W czwartek, 19 grudnia w sosnowieckiej Muzie odbędzie się Miejskie kolędowanie, które będzie świetną okazją do wspólnego zanucenia świątecznych utworów, rozmów i złożenia życzeń pozostałym mieszkańcom miasta.

Miejskie Kolędowanie odbędzie się w czwartek, 19 grudnia, o godzinie 17:00, w Muzie. To niezwykła okazja, aby wprowadzić się w świąteczną atmosferę, ale nie tylko. Wokalne talenty zaprezentują mieszkańcy Sosnowca, przedstawiciele miejskich instytucji, radni, służby mundurowe, przedstawiciele świata sportu, kultury, polityki i wielu innych.

Ja też zaśpiewam 🙈🎅🏻

Opublikowany przez Arkadiusz Chęciński Piątek, 21 grudnia 2018

Na scenie pojawi się także prezydent Sosnowca, Arkadiusz Chęciński, który szykuje nowy repertuar. Wokalne popisy oceniać będzie Kabaret Dno. Podczas Miejskiego Kolędowania zbierane będą środki pieniężne dla podopiecznego jednej z fundacji. Przy wejściu na darczyńców będą czekały specjalne puszki.

Tego samego dnia, o godz. 18:00, w Pałacu Scheona odbędzie się koncert – Góralskie kolędy i pastorałki, podczas którego usłyszeć będzie można tradycyjne kolędy i pastorałki z regionu Podhala i Spisza. Nastrojowe melodie zaśpiewane przez rodowitych górali z pewnością wprowadzą uczestników w klimat zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

Nie zabraknie również góralskich życzeń, sypania owsem i wspólnego śpiewania najpiękniejszych polskich kolęd. Na skrzypcach zagra trzech wybitnych muzyków podhalańskich: Darek Mucha, Leszek Szewczyk oraz Łukasz Murzański. Region Spisza reprezentować będzie natomiast dwóch braci: Piotr Cudzich (akordeon) i Jakub Cudzich (kontrabas).

Wspólne kolędowanie - fot. Teatr Zagłębia
Wspólne kolędowanie – fot. Teatr Zagłębia

Trzy dni później, 22 grudnia, o godzinie 12:00 na scenie Teatru Zagłębia pojawią się aktorzy sosnowieckiej sceny, którzy zaprezentują swoje ulubione kolędy w ramach wspólnego kolędowania.

Podczas kolędowania pojawi się stoisko przygotowane przez Sosnowieckie Hospicjum, gdzie każdy będzie mógł zakupić ozdoby świąteczne, a tym samym wesprzeć działalność tej niezwykłej placówki.