W czwartek, 19 grudnia w sosnowieckiej Muzie odbędzie się Miejskie kolędowanie, które będzie świetną okazją do wspólnego zanucenia świątecznych utworów, rozmów i złożenia życzeń pozostałym mieszkańcom miasta.

Miejskie Kolędowanie odbędzie się w czwartek, 19 grudnia, o godzinie 17:00, w Muzie. To niezwykła okazja, aby wprowadzić się w świąteczną atmosferę, ale nie tylko. Wokalne talenty zaprezentują mieszkańcy Sosnowca, przedstawiciele miejskich instytucji, radni, służby mundurowe, przedstawiciele świata sportu, kultury, polityki i wielu innych.

Ja też zaśpiewam 🙈🎅🏻

Opublikowany przez Arkadiusz Chęciński Piątek, 21 grudnia 2018

Na scenie pojawi się także prezydent Sosnowca, Arkadiusz Chęciński, który szykuje nowy repertuar. Wokalne popisy oceniać będzie Kabaret Dno. Podczas Miejskiego Kolędowania zbierane będą środki pieniężne dla podopiecznego jednej z fundacji. Przy wejściu na darczyńców będą czekały specjalne puszki.

Tego samego dnia, o godz. 18:00, w Pałacu Scheona odbędzie się koncert – Góralskie kolędy i pastorałki, podczas którego usłyszeć będzie można tradycyjne kolędy i pastorałki z regionu Podhala i Spisza. Nastrojowe melodie zaśpiewane przez rodowitych górali z pewnością wprowadzą uczestników w klimat zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

Nie zabraknie również góralskich życzeń, sypania owsem i wspólnego śpiewania najpiękniejszych polskich kolęd. Na skrzypcach zagra trzech wybitnych muzyków podhalańskich: Darek Mucha, Leszek Szewczyk oraz Łukasz Murzański. Region Spisza reprezentować będzie natomiast dwóch braci: Piotr Cudzich (akordeon) i Jakub Cudzich (kontrabas).

Wspólne kolędowanie - fot. Teatr Zagłębia
Wspólne kolędowanie – fot. Teatr Zagłębia

Trzy dni później, 22 grudnia, o godzinie 12:00 na scenie Teatru Zagłębia pojawią się aktorzy sosnowieckiej sceny, którzy zaprezentują swoje ulubione kolędy w ramach wspólnego kolędowania.

Podczas kolędowania pojawi się stoisko przygotowane przez Sosnowieckie Hospicjum, gdzie każdy będzie mógł zakupić ozdoby świąteczne, a tym samym wesprzeć działalność tej niezwykłej placówki.

Skomentuj przez Facebook

10 KOMENTARZE

 1. Proponuję zrzutkę na jakieś służbowe spodnie dla Prezydenta, żeby przy takich okazjach kolejny sezon nie upokarzał Sosnowca i sosnowiczan, oraz urzędu Preydenta Miasta spranymi, pogniecionymi i nie zawsze całymi jeansami!

 2. Jakby im się repertuar skończył to proponuje cos na czasie:

  Do szopy hej barany, do szopy bo tam żłób.
  W tym żłobie kasa leży by gnębić ludzki trud…
  Głosujcie dziś rajcowie,
  Urzędniki właźcie mu,
  Kłaniajcie się poddani
  Bo prezydent to nasz król.

 3. Dzień świra to bajeczka dla przedszkolaków przy zachowaniach chęcińskiego, jednak tragizm tego miasta polega na tym że 60% to akceptuje bez problemu.

 4. Chwali się że uzbierano ok 2500 zł dla chorego dziecka, pytanie ile wydał na tę imprezę z kasy miasta na tak naprawdę swój pijar i czy wyłożył cokolwiek ze swoich muzyk krata.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here