Baranovski, a właściwie Wojciech Baranowski zagra w piątek, 14 lutego, w sosnowieckiej Muzie. Młody artysta zaprezentuje utwory ze swojej debiutanckiej płyty.

Za projektem Baranovski stoi Wojtek Baranowski, którego można pamiętać z udziału w programie The Voice Of Poland. Dał się on poznać także z koncertów grupy XXANAXX, z którą do niedawna występował jako klawiszowiec i gitarzysta zespołu. Przyszedł jednak czas, aby ten młody wokalista, muzyk i songwriter na nowo zaczął pisać swoją własną, autorską historię.

Kiedy na początku 2018 roku Baranovski zaczął odkrywać pierwsze karty nie mógł się spodziewać ile wydarzy się wokół niego w kolejnych miesiącach. Tymczasem już w debiutanckim sezonie udało mu się dwukrotnie wejść do top 20 najczęściej granych piosenek w radiu w Polsce.

Najpierw popularność zdobył singiel „Dym”, który do dziś nie schodzi z wysokich rotacji wielu polskich rozgłośni. Jeszcze lepiej poradziła sobie kolejna piosenka Baranovskiego pt. „Luźno”, która spośród piosenek śpiewanych po polsku w radiu jesienią 2018 roku ustępowała jedynie przebojom Dawida Podsiadło, Pawła Domagały i Orkiestry Męskiego Grania.

Dodając do tego występy na scenach najważniejszych koncertowych wydarzeń w Polsce, na czele z Open’erem, Orange Warsaw Festivalem i Męskim Graniem śmiało można mówić o jednym z najbardziej udanych debiutów ubiegłego roku.

Najlepszym potwierdzeniem tego była nominacja do Fryderyka w kategorii „fonograficzny debiut roku”. W 2019 rok Baranovski zaprezentował kolejny singl zapowiadającym jego debiutancką płytę. Nie mniej chwytliwym i przyjaznym radiu jak dotychczasowe propozycje, lecz utrzymanym w zupełnie innym tonie. Mowa o piosence „Zbiór” – łagodnej i nastrojowej balladzie, w której Baranovski pokazał się jako romantyczny wrażliwiec, muzycznie zaś dał w niej wyraz swojej sympatii do klasycznych brzmień w duchu vintage.

Za Baranovskim kolejny bardzo udany letni sezon wypełniony licznymi koncertami, w tym występami na Olsztyn Green Festival, Fest Festival w Chorzowie i warszawskim festiwalu Co Jest Grane. Latem wokalista wystąpił także na transmitowanym przez TVN festiwalu Top Of The Top w Sopocie.

Aktualny singiel „Czułe miejsce” jest obecnie najczęściej graną polską piosenką w stacjach radiowych w całym kraju. Jego premiera zbiegła się z ogłoszeniem zdobycia przez Baranovskiego Złotych Płyt za piosenki „Dym” i „Luźno”. 25 października swoją premierę miała oczekiwana debiutancka płyta Baranovskiego zatytułowana „Zbiór”, która w zgodnej opinii krytyków jest jednym z najlepszych popowych albumów roku 2019.

14 lutego mieszkańcy Zagłębia będą mogli przekonać się o wyjątkowości młodego artysty. Baranovski wystąpi na scenie sosnowieckiej Muzy. Bilety w cenie 35 i 45 zł dostępne są na stronie internetowej, w kasie Muzy oraz w kasie Energetycznego Centrum Kultury.