Znany prezenter zasugerował, że Sosnowiec leży poza granicami Polski, czym podpadł mieszkańcom. Do akcji wkroczył prezydent miasta, który zaprosił prezentera na „zagraniczną wycieczkę”.

Filip Chajzer, na swoim profilu społecznościowym, zamieścił ogłoszenie, w którym poszukuje ludzi do swojego nowego materiału. Informuje w nim, że poszukuje do swojego materiału ludzi, którzy nigdy nie byli poza granicami Polski. Dodał, że „Sosnowiec się nie liczy”.

Jego kontrowersyjny wpis nie przypadł do gustu mieszkańcom Sosnowca, którzy nie kryli swego oburzenia, że Chajzer powiela stereotypy. Wylał się na niego potężny hejt. – Za setki obelg w komentarzach oraz za życzenia obicia ryja i rychłej śmierci wysłane drogą mailową bardzo dziękuję. Są urocze – napisał prezenter.

Do akcji wkroczył prezydent miasta, który zaprosił Filipa Chajzera do Sosnowca, aby mógł przekonać się o swojej pomyłce. – Nie obrażamy się. Wspólnie z mieszkańcami zapracowaliśmy na to, że Sosnowiec staje się miastem do naśladowania, a nie do żartów. Ten dowcip zresztą jest nieco przestarzały. Jednak, aby Pan Filip zrozumiał, że popełnił niemałe faux pas, chcemy przekuć to w coś dobrego – mówi Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca. – Proponuję Panu all inclusive… w Sosnowcu. Takiej „zagranicznej” wycieczki nie miał Pan nigdy! Wspólnie z mieszkańcami zapewniamy atrakcje, a Pan odwdzięczy się dzieciakom z sosnowieckiego Domu Dziecka. Taki challenge – dodał.

Post Chajzera nie spodobał się także jednemu z sosnowieckich radnych, który ma żal do dziennikarza, że nie znalazł innego sposobu na napisanie ogłoszenia. – Szkoda, że ot tak, osoba publiczna, reprezentująca stację TVN, drwi sobie z 200 tys. mieszkańców miasta, które ma swoją piękną historie i wiele powodów do dumy. Utrwala Pan swoim zachowaniem wzorce, które raczej nie powinny mieć miejsca. To nie jest dobry przykład. To nie jest też dobra reklama dla Pana i pracodawcy. Zapewne zdaje Pan sobie sprawę, że jako osoba, którą zna pół Polski, narzuca Pan w pewnym stopniu jakieś trendy – napisał Łukasz Litewka.

Prezenter przyjął wyzwanie prezydenta. Wspólnie z ekipą TVN pojawi się w Sosnowcu, aby zorganizować wspólną zabawę dla dzieci z sosnowieckiego domu dziecka. Za swoje słowa jednak nie przeprosił.

– Dwa dni temu wrzuciłem posta o tym, że szukam do materiału ludzi, którzy nigdy nie byli za granicą. Pierwszy komentarz brzmiał – „czy Sosnowiec jako zagranica się liczy?” Na szybko dopisałem więc – Ps. Sosnowiec się nie liczy (w kontekście, że to żadna zagranica). I tak oto zupełnie niechcący i wbrew swojej woli dotknąłem chyba bardzo, ale to bardzo czułego punktu mieszkańców tego miasta – podkreślił. – Paszport sprawdziłem, jest do 2020. Pan prezydent pokaże mi miasto wspaniałych (mam nadzieję) ludzi i miejsc, które pokażemy w TV, a ja w zamian (zgodnie z warunkami czelendżu) zorganizuję mega czas dla dzieci z sosnowieckiego domu dziecka. Nad tym już pracujemy. Może być miło, fajnie i wesoło? Może – dodał.

Skomentuj przez Facebook

15 KOMENTARZE

 1. Hejt o Sosnowcu jak wszystko w końcu naturalnie się kończy ale niektórzy utknęli mentalnie kilka lat wstecz albo nie nadążają za internetowymi trendami tak że na takich osobników i ich wypowiedzi o Sosnowcu można już tylko patrzeć z politowaniem… Wyskoczył jak Chajzer z konopi..

 2. Czy to oznacza Panie Chęciński, że wystarczy publicznie narzygać na Sosnowiec a pan będzie finansował zabawę rzygającego ? Mam nadzieję, że Chajzera ugości pan za swoje pieniądze i o pracy?!

  • Ty jesteś taki głupi sam z siebie, czy ci za to płacą? Przyjedzie Chajzer, zwiedzi Sosnowiec, w zamian odwdzięczy się dzieciakom z Domu Dziecka w Sosnowcu. Masz to czarno na białym. Czego nie zrozumiałeś ćwierćwałku łupany?

   • Gdyby nie gaża Chajzera to dzieci dostałyby znacznie więcej bo on nie jest filantropem i na takich przedstawieniach trzepie kasę.

  • Przecież to wyreżyserowane przez agencję piarową a że obaj ze strony platformerskiej to się dogadali i robią jaja zakładając że lud głupi i to kupi. Sorry takie mamy czasy. Przykro tylko że obaj zarobią na zwykłych podatnikami. Przykra ale prawda.

 3. Skąd ten pseudo dziennikarzyna pochodzi? Od urodzenia w Warszawie? Drugi wojewódzki …
  Tatuś załatwił pracę? Wprowadza odruch wymiotny w tym big braderze, który jest chyba ukartowany i oczywiście promuje lgbt. POwskie media wiecznie plujące kłamliwym jadem. Tefałżenowskie srelebryci.

 4. Przecież to zwykła piarowa ustawka Chęcińskiego. Nie ma się czym chwalić to musi być przynajmniej głośno i z przytupem. Nie dziwi to że wiele osób przyjmuje to poważnie ale Sosnowiec właśnie taki jest. Ciekawe tylko ile to kosztuje? Jednak przy sromotnej klęsce wyborczej tonący brzytwy się chwyta i to już są pierwsze symptomy tego zjawiska. Koszty są rzeczą drugorzędną bo na to musi być!!!

 5. Był już taki jeden Stalin się nazywał wszędzie wietrzył spisek.Jesteście identyczni.Kaczkowa propaganda resztki rozumku wam wypaliła.Oglądajcie więcej publicznej TV.Jak tam powiedzą że trzeba mordować to złapiecie za noże i będziecie mordować i nie spytacie nawet dlaczego.Nienawiść was daleko nie zaprowadzi bo im więcej takich głupot o jakiś spiskach ustawkach piszecie tym więcej osób przeciera oczy ze zdumienia i zaczyna myśleć jako mogli na kogoś takiego głosować.

 6. Gdybyś znał kulisy to może inne spojrzenie miałbyś na takie ustawki a telewizję są takie jakie zlecenia. Tu sprawa jest ewidentna bo co Chajzera obchodzi Sosnowiec prywatnie może by gdzieś ale publicznie bez kasy ani mru mru.Tylko nazwę dzieci kupią taki kiepski numer. A za to trzeba jeszcze zapłacić to niech Chęciński płaci ze swoich ale prywatnych jak potrzebuje uściski dłoni przed wyborami.

 7. Gdybyś znał kulisy to może inne spojrzenie miałbyś na takie ustawki a telewizję są takie jakie zlecenia. Tu sprawa jest ewidentna bo co Chajzera obchodzi Sosnowiec prywatnie może by gdzieś ale publicznie bez kasy ani mru mru.Tylko
  małe dzieci kupią taki kiepski numer. A za to trzeba jeszcze zapłacić to niech Chęciński płaci ze swoich ale prywatnych jak potrzebuje uściski dłoni przed wyborami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here