Koronawirus opóźni start nowego sezonu Sosnowieckiego Roweru Miejskiego. System wypożyczalni miał ruszyć w kwietniu, ale został przełożony na maj.

Nie w kwietniu, a najwcześniej z początkiem maja wystartuje kolejny sezon Sosnowieckiego Roweru Miejskiego. Zmiana podyktowana jest panującą pandemią koronawirusa.

– Musimy być konsekwentni dlatego podjąłem decyzję o przesunięciu inauguracji Sosnowieckiego Roweru Miejskiego na maj. Czekamy na rozwój sytuacji i nie wykluczam kolejnych zmian – tłumaczy Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

To będzie rekordowy sezon

Przygotowania do trzeciego sezonu Sosnowieckiego Roweru Miejskiego trwają już od kilku miesięcy. Kończą się właśnie prace nad budową 13 nowych stacji rowerowych, w których będzie 140 nowych rowerów.

W sumie w ramach Sosnowieckiego Roweru Miejskiego wiosną 2020 roku będą funkcjonowały 22 wypożyczalnie rowerowe z 270 rowerami.

Sosnowiczanie chętnie korzystają z jednośladów

Przypomnijmy, że w 2019 roku mieszkańcy stolicy Zagłębia Dąbrowskiego chętnie korzystali z rowerów miejskich. Przez osiem miesięcy miejskie rowery wypożyczono ponad 40 tysięcy razy (4,4 tys. nowych użytkowników). W sumie, przez dwa sezony, sosnowieckie rowery zostały wypożyczone niemal 75,4 tysięcy razy.