Zakończono ocenę projektów w ramach VIII edycji budżetu obywatelskiego w Sosnowcu. Mieszkańcy będą mogli wybrać najlepszy projekt spośród 93 pozytywnie ocenionych zadań.

W VIII edycji budżetu obywatelskiego mieszkańcy zgłosili 106 projektów, z czego 93 zostały pozytywnie zaopiniowane. W strefie lokalnej najwięcej projektów, na które można oddać głos znajduje się w strefie Pogoń – 8. W strefie ogólnomiejskiej można oddać głos na jeden z 14 projektów.

Wśród zgłoszonych propozycji znalazły się m.in remonty ulic i chodników. Mieszkańcy nie zapomnieli również o swoich czworonogach, zgłoszonych zostało wiele wybiegów dla psów wyposażonych w urządzenia treningowe.

Pojawiły się zadania dotyczące modernizacji boisk oraz placów zabaw na terenie placówek oświatowych. W tegorocznej edycji dużą popularnością wśród mieszkańców cieszyły się również projekty zielone: skwery, zieleńce oraz nasadzenia.

Głosowanie na projekty

Ostatecznie o tym, które zadania będą realizowane w 2022 roku zadecydują mieszkańcy w głosowaniu. – Cieszę się, że w kilku przypadkach udało nam się namówić sosnowiczan na połączenie sił i zgłoszenie jednego, wspólnego projektu – mówi Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Głosowanie odbędzie się w dniach 8-18 października. Głosować będzie można tylko w formie elektronicznej na stronie internetowej. Jak co roku, swoje dwa głosy (jeden na strefę rejonową, jeden na strefę ogólnomiejską) będą mogli oddać wszyscy mieszkańcy Sosnowca, niezależnie od wieku.

W poprzednich siedmiu edycjach mieszkańcy Sosnowca rozdysponowali blisko 50 milionów złotych na ponad 200 projektów.

Piknik obywatelski

W najbliższą niedzielę, 3 października w parku Sieleckim w godzinach od 15.00 do 18.00 odbędzie się piknik obywatelski czyli wydarzenie podczas, którego mieszkańcy będą mogli się zapoznać z tegorocznymi projektami.

– Po zeszłorocznym pikniku w formie online wracamy do spotkania w terenie. Autorzy będą mieli szansę zaprezentować mieszkańcom swoje pomysły i przekonać do oddania głosów na nie – mówi Rafał Łysy, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Sosnowcu.

Dodatkowo najmłodsi będą mogli skorzystać z szeregu atrakcji. Nie zabraknie gier i zabaw, warsztatów plastycznych, zabaw ruchowych czy konkursów z nagrodami.