Policjanci z wojkowickiego komisariatu zatrzymali 70-letniego mężczyznę, który stosował przemoc domową wobec swojej 60-letniej żony. Kobieta przerwała milczenie, gdy mąż zagroził jej pozbawieniem życia.

Wojkowiccy policjanci zostali wezwani na interwencję do jednego z domów mieszkalnych na terenie Myszkowic. Tam zastali roztrzęsioną 60-letnią kobietę wraz z synem. Stróże prawa ustalili, że 70-latek znęca się nad żoną od 10 lat.

Jak wynikało z informacji pokrzywdzonej mężczyzna regularnie nadużywał alkoholu i wszczynał domowe awantury, podczas których ubliżał kobiecie. Nie stronił też od przemocy fizycznej. Kobieta postanowiła przerwać swoje milczenie w dniu interwencji, kiedy to mężczyzna kierował w jej kierunku groźby pozbawienia życia.

Policjanci zatrzymali agresora i przewieźli do komisariatu, a następnie mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu zarzutu znęcania się nad swoją żoną oraz kierowania wobec niej gróźb karalnych.

Aby zapobiec dalszej eskalacji jego agresji na wniosek śledczych i prokuratora wobec 70-latka zastosowano środki zapobiegawcze w postaci policyjnego dozoru, zakazu zbliżania się do pokrzywdzonej oraz oprawca musiał opuścić miejsce zamieszkania. Grozi mu też kara do 5 lat więzienia.