Jaworzniccy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzewanych o kradzież i usiłowanie kradzieży katalizatorów z zaparkowanych samochodów. Po sprawdzeniu osób w policyjnych systemach okazało się, że mężczyźni byli już wcześniej karani.

Jeden z mieszkańców miasta powiadomił policjantów o podejrzanie zachowujących się osobach na osiedlowym parkingu. Na miejsce niezwłocznie udał się patrol ruchu drogowego, który ujawnił podniesiony na krawężniku pojazd, z którego został już wycięty katalizator oraz drugi pojazd, który był przygotowany do wycięcia katalizatora.

– Katalizatory kradzione są zwłaszcza ze starszych samochodów, złodziei do kradzieży tego elementu zachęca stosunkowy łatwy dostęp i duża wartość. Wymontowanie tej części wydechu zajmuje przestępcy zaledwie kilka minut, a zawarte w nim metale szlachetne sprawiają, że można go szybko sprzedać za sporą gotówkę – wyjaśniają policjanci.

Podczas czynności mundurowi zauważyli również zaparkowany na obcych numerach rejestracyjnych samochód marki Opel, w którym przebywało dwóch mężczyzn. Na pytanie, co tutaj robią nie potrafili logicznie odpowiedzieć. Znaleźli przedmioty mogące służyć do popełnienia przestępstwa.

Zatrzymani mężczyźni podejrzewani są za kradzież oraz usiłowanie kradzieży, za co grozi nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Czynności w tej strawie nadal trwają. Policja wystąpiła o środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.

CZYTAJ TAKŻE:

Złapani na gorącym uczynku. Próbowali ukraść katalizator samochodowy