Sosnowieccy policjanci zatrzymali na gorącym uczynku dwoje złodziei katalizatora. Sprawcy próbowali uciekać, lecz szybko zostali schwytani. Grozić im może do 5 lat więzienia.

Około godziny 2 w nocy sosnowieccy policjanci otrzymali zgłoszenie, że na jednej z ulic w centrum miasta jakieś osoby prawdopodobnie właśnie kradną katalizator. Wezwany na miejsce patrol zauważył dwie osoby, które na ich widok zaczęły uciekać. Szybko zostały schwytane.

Po sprawdzeniu miejsca zdarzenia wyszło na jaw, że 30-letnia kobieta i 32-letni mężczyzna próbowali dokonać kradzieży katalizatora z jednego z aut zaparkowanych na osiedlu. Swojego celu jednak nie osiągnęli z uwagi na interwencję policjantów.

– Wyrazy uznania należą się osobie, która zaobserwowała całe zdarzenie i przekazała zgłoszenie policjantom. To właśnie dzięki tej informacji i dzięki szybkiej interwencji, mundurowi zatrzymali złodziejski duet na gorącym uczynku – podkreślają sosnowieccy policjanci.

Para złodziei usłyszała już zarzuty. Za usiłowanie kradzieży grozić im może do 5 lat więzienia. 32-latek został objęty przez prokuratora policyjnym dozorem.

Kradzież katalizatorów to prawdziwa plaga i to nie tylko w Polsce. Jest to stosunkowo prosta i zyskowna akcja, a dla właścicieli pojazdów dość drogi element samochodu.