Dąbrowska patrolówka zatrzymała 2 sprawców kradzieży w jednym z dąbrowskich sklepów budowlanych. Jeden z nich był już poszukiwany przez policję. Za popełnione przestępstwa grozi im 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci pełniący służbę w ogniwie patrolowo-interwencyjnym zostali wezwani do jednego z dąbrowskich sklepów budowlanych w centrum miasta. Na miejscu stróże prawa zatrzymali 33-letniego mężczyznę, który dokonał kradzieży elektronarzędzi.

Jak ustalili mundurowi, podejrzany trzy dni wcześniej dokonał tego samego procederu, tej samej rzeczy. Łącznie przez dwa dni mężczyzna ukradł markowe urządzenia wielofunkcyjne na kwotę blisko 1000 zł. Na domiar złego wczoraj do tego samego czynu wciągnął swojego 30-letniego kolegę.

Drugi z mężczyzn wyniósł ze sklepu ten sam sprzęt i w tym wypadku interwencja zakończyłaby się mandatem. Niestety po sprawdzeniu w systemach policyjnych okazało się, że dąbrowianin jest poszukiwany przez policjantów z Rudy Śląskiej w związku z licznymi kradzieżami.

Zebrany do tej pory przez śledczych materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 33-latkowi zarzutu kradzieży, która to jest zagrożona karą pozbawienia wolności do lat 5. Sprawa znajdzie swój finał w sądzie.