Prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński zaprosił Andrzeja Dudę do ponownego przyjazdu do stolicy Zagłębia Dąbrowskiego.

8 lipca w Sosnowcu gościł prezydent RP Andrzej Duda. Głowa państwa spotkała się z mieszkańcami na terenie strażackiej jednostki ratowniczo-gaśniczej. Niezaproszony na poniedziałkowe spotkanie prezydent miasta Arkadiusz Chęciński wysłał w tej sprawie list do Kancelarii Prezydenta, w którym m.in. wyraził zdziwienie brakiem zaproszenia na spotkanie.

Teraz Arkadiusz Chęciński oficjalnie zaprosił prezydenta RP Andrzeja Dudę do ponownej wizyty w Sosnowcu i napisał w tej sprawie list. – Zapraszam Pana do ponownej wizyty w Sosnowcu. Chciałbym, abyśmy mieli okazję do wspólnej rozmowy, ale zależy mi także na pokazaniu naszego miasta. Chciałbym, aby zobaczył je Pan nie tylko przejeżdżając przez nie do miejsca docelowego, ale poznał – zarówno to, jak się zmieniło w ciągu ostatnich kilku lat, jak wykorzystujemy środki zewnętrzne, także te rządowe, ale też, aby mógł się Pan zapoznać z problemami, z jakimi się mierzymy i z potrzebami, które ma Sosnowiec i całe Zagłębie Dąbrowskie – napisał Arkadiusz Chęciński w zaproszeniu.

Jako możliwy termin wizyty prezydent Sosnowca wskazał 8 września, kiedy w mieście zaplanowano otwarcie ronda „Gdańsk Miasto Wolności i Solidarności”. – Oczywiście, zdaję sobie sprawę z napiętego kalendarza Pana Prezydenta, dlatego wspomniana uroczystość to jedynie jedna z propozycji. Zapraszamy Pana w dowolnym terminie, abyśmy wspólnie, ponad jakimikolwiek politycznymi podziałami, mogli się spotkać, porozmawiać, a przede wszystkim, aby mógł się Pan spotkać z mieszkańcami naszego miasta i Zagłębia Dąbrowskiego – podkreśla prezydent Chęciński.

– Jako prezydent Sosnowca zobowiązuję się do zapewnienia Panu i Pana delegacji miejsca i odpowiedniej organizacji, aby miał Pan okazję poznać sosnowiczan, wsłuchać się w ich problemy i zobaczyć miasto, a także Zagłębie. Wierzę, że znajdzie Pan czas na wizytę. Z niecierpliwością czekam na odpowiedź – zakończył.

Jak myślicie, czy Andrzej Duda przyjmie zaproszenie prezydenta Sosnowca?