Prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński o wizycie prezydenta RP Andrzeja Dudy w mieście dowiedział się z internetu. – To nic innego, jak dzielenie obywateli i pogłębianie sporów politycznych – mówi.

W poniedziałek, 8 lipca, prezydent RP Andrzej Duda przyjechał do Sosnowca i spotkał się z mieszkańcami na terenie jednostki ratowniczo-gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej przy ulicy Klimontowskiej 21. W uroczystości połączonej z dniami otwartymi straży udział wzięli m.in. wojewoda i marszałek województwa, a także parlamentarzyści oraz radni Prawa i Sprawiedliwości. Zabrakło jednak gospodarza miasta. Jak się okazało prezydent Arkadiusz Chęciński nie został nawet zaproszony.

– Kilka osób zapytało mnie, dlaczego nie pojawiłem się na spotkaniu z prezydentem Dudą. Nikt z Kancelarii Prezydenta RP nas o tym nie poinformował. Nie dostaliśmy też żadnej informacji, żadnego zaproszenia ze strony Wojewody Śląskiego ani Marszałka Województwa Śląskiego – tłumaczy Arkadiusz Chęciński.

Prezydent Andrzej Duda w Sosnowcu – fot. Jakub Szymczuk/KPRP
Prezydent Andrzej Duda w Sosnowcu – fot. Jakub Szymczuk/KPRP

Prezydent Sosnowca napisał nawet pismo do Kancelarii Prezydenta, w którym wyraził swoje zdziwienie i rozczarowanie. – Nie ukrywam, że jestem zdziwiony brakiem zaproszenia na spotkanie, gdyś jako gospodarz miasta, wybrany przez społeczeństwo Sosnowca w demokratycznych wyborach z szacunkiem przywitałbym prezydenta Andrzeja Dudę, który z oficjalną wizytą odwiedził Sosnowiec po raz pierwszy – czytamy w liście.

Zdaniem prezydenta Sosnowca, wydział zarządzania kryzysowego miasta powinien wiedzieć o wizycie głowy państwa ze względów bezpieczeństwa. – Władze Sosnowca mając na uwadze wszystkich mieszkańców, bez względu na sympatie polityczne, poinformowały o wizycie prezydenta RP, m.in. na internetowej stronie miasta, jak również w mediach społecznościowych. Nie „ukrywaliśmy” wizyty głowy państwa w naszym mieście – dodaje Arkadiusz Chęciński.

Dzień Strażaka 2018 - fot. PL/UM Sosnowiec
Dzień Strażaka 2018 – fot. PL/UM Sosnowiec

Według prezydenta Chęcińskiego w niezręcznej sytuacji postawiono także miejską jednostkę straży pożarnej, której przedstawiciele zawsze zapraszani są na wszystkie miejskie wydarzenia i którą miasto w miarę możliwości wspiera finansowo w jej dalszy rozwój i doskonalenie (w ostatnich 4 latach miasto przekazało ponad 2 mln zł – przyp.).

– Mimo, że pochodzimy z różnych obozów politycznych, to właśnie przy takich okazjach należy okazywać sobie wzajemny szacunek. Takie działania to nic innego, jak dzielenie obywateli i pogłębianie sporów politycznych – uważa prezydent Arkadiusz Chęciński.

Prezydent Sosnowca zapewnia, że głowa państwa jest zawsze mile widziana w stolicy Zagłębia Dąbrowskiego. – Pozostaje mieć nadzieję, że brak zaproszenia na wspomniane spotkanie to zwykłe niedopatrzenie ze strony Kancelarii Prezydenta RP. Ze swojej strony pragnę zapewnić, że prezydent Andrzej Duda zawsze jest mile widziany w naszym mieście i mam nadzieję, że podczas kolejnej wizyty będziemy mogli się spotkać – kończy Arkadiusz Chęciński.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE:

Prezydent Andrzej Duda w Sosnowcu: 500 plus to nie jest żadna jałmużna

Skomentuj przez Facebook

20 KOMENTARZE

 1. Wydział Kryzysowy znalazł sie w kryzysie :).
  Jak zwykle w takich „niezapowiedzianych” przypadkach zawodzi komunikacja :), vel poczta pantoflowa.
  Ze swoich doświadczeń z UM, nie zaskakuje mnie to wcale 🙂

  • Dokładnie, każdy w UM powinien się domyślić kiedy i gdzie przyjedzie PAD. Przecież to jest obowiązkiem urzędników. Prezydent po prostu jak ma ochotę to przyjeżdża i wszyscy mają się podporządkować. Mieszkańcy, strażacy, urzędnicy. Tak jak za komuny. A ludziom się wolności zachciało…

  • Tak właśnie rządzi Chęciński nigdy nie wie co się wkoło dzieje i tylko realizuje dyktatorską wizję swojej chorej władzy. Katastrofa i jeszcze się do tego przyznaje a kruki się przy tym dobrze żywią.

  • Przecież to zwykły skandal że ktoś kto ma odpowiadać za całe miasto nie wie o tak istotnym wydarzeniu. Kim on się otoczył!
   Po tej kompromitacji powinien się podać do dymisji!

 2. Spotkanie było otwarte dla wszystkich mieszkańców dlatego nie rozumiem jakiego zaproszenia oczekiwał ten chyży ruj?

 3. organizacją wizyt prezydenta pod kątem bezpieczeństwa zajmuje się Służba Ochrony Państwa i z jego informacji wynika, że funkcjonariusze SOP współpracowali w tej kwestii z lokalną policją. Z tych informacji wynika także, że komendant sosnowieckiej policji, poinformował o planowanej wizycie władze Sosnowca!

  • A do trefnego ILPINO trafił bez problemu i to ze swoją świtą a na tak poważne spotkanie miał problem, coś tu nie gra.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here