Carl Leon Stewart to nowy zawodnik Zagłębie Sosnowiec. Anglik podpisał dwuletni kontrakt z opcją przedłużenia o kolejny rok.

Do kadry trenera Radosława Mroczkowskiego dołączył 22-letni Carl Leon Stewart. Anglik związał się z sosnowieckim klubem umową, która będzie obowiązywała przez 2 lata z opcją przedłużenia jej o rok. – Jestem bardzo szczęśliwy, że podpisałem kontrakt z Zagłębiem. Podejmuję walkę o miejsce w podstawowym składzie, a dodatkowo będę się uczył języka polskiego – mówi Carl Stewart.

Urodzony w Londynie zawodnik w swojej przeszłości grał w młodzieżowych grupach Udinese, a także Watford. To właśnie w drużynie „Szerszeni” nowy nabytek Zagłębia miał okazję zadebiutować w FA CUP. Jako zawodnik występującego w Premier League Watfordu 11-krotnie znajdował się w szerokiej kadrze meczowej, a 6 razy był w wąskiej kadrze.

Następnie przeszedł do Oxford City, zespołu grającego aktualnie w Vanarama National League South. W ostatnim czasie 22-letni Stewart był zawodnikiem Wingate & Finchley FC. Pomocnik ma 175 cm wzrostu.

Po przejściu wszystkich testów medycznych Stewart został ogłoszony jako nowy zawodnik Zagłębia Sosnowiec.