27 października prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński będzie bronić honoru swojego miasta przed niewybrednymi żartami i drwinami.

W niedzielę, 27 października, w sosnowieckiej Muzie dojdzie do dość zaskakującego wydarzenia. To własnie tego dnia odbędzie się oficjalny Roast Sosnowca z udziałem prezydenta Arkadiusza Chęcińskiego. – Gwarantuje, że nie będę brał jeńców i obronię honor naszego miasta. To będzie ciekawe i zupełnie nowe doświadczenie – zapewnia Arkadiusz Chęciński.

Skąd pomysł na roast? 2 czerwca na swoim facebookowym profilu Filip Chajzer opublikował wpis „Szukam do materiału w Dzień Dobry TVN 30 latków (bądź więcej), którzy nigdy nie byli zagranicą naszego pięknego kraju. PS. Sosnowiec się nie liczy”.

Temat podchwyciły media i sosnowiczanie, a wśród nich pojawił się komentarz Dominika Charasima „(…) Ja bym chciał, aby w Sosnowcu ktoś urządził ROAST Sosnowca i żeby to latało po sieci. To najlepszy sposób na dobrą reklamę.”. Miasto podjęło to wyzwanie. – Tak naprawdę, wszyscy kochają Sosnowiec, tylko wstydzą się przyznać – uśmiecha się prezydent Chęciński.

Roast Sosnowca odbędzie się 27 października w Muzie. Początek wydarzenia o godz. 19.00.Bilety w cenie 79 i 89 zł dostępne na stronie Miejskiego Klubu im. Jana Kiepury w Sosnowcu.