Dawid Podsiadło został laureatem Paszportów Polityki w kategorii muzyka popularna. To kolejne wyróżnienie dla urodzonego w Dąbrowie Górniczej wokalisty.

We wtorek, 8 stycznia, podczas uroczystości w stołecznym Teatrze Wielkim wręczono „Paszporty Polityki 2018”. Wśród laureatów znalazł się Dawid Podsiadło.

Urodzony w Dąbrowie Górniczej wokalista nagrodę otrzymał w kategorii muzyka popularna. – Za odnalezienie punktu, w którym przecina się gust szerokiej publiczności i krytyki. Za pokazanie, że sukces na masową skalę można odnieść bez porzucania indywidualności i niezależności – czytamy w uzasadnieniu.

Dawid Podsiadło urodził się w 1993 roku w Dąbrowie Górniczej. To wokalista, kompozytor i autor tekstów, laureat programu „X Factor”, zdążył już nagrać trzy świetnie przyjęte albumy solowe, płytę z grupą Curly Heads i zdobyć nominację do Paszportu Polityki w 2013 roku. Był także siedmiokrotnie nominowany do nagród Fryderyków i sześć razy wygrywał plebiscyt.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez POLITYKA (@tygodnikpolityka)

Najnowszy album „Małomiasteczkowy” nagrał po rocznej przerwie, pod okiem producenta Bartosza Dziedzica. Wydany w ubiegłym roku, zdobył już potrójną platynową płytę. A koncerty na Małomiasteczkowej Trasie obejrzało ponad 100 tys. widzów.

Na 2019 roku Dawid Podsiadło zapowiedział z kolei Wielkomiejski Tour po ponad 30 mniejszych polskich miastach. 10 marca wystąpi w sosnowieckiej Muzie.

Paszporty Polityki to specjalne nagrody, które od ponad 20 lat przyznawane są zasłużonym twórcom kultury w dziedzinach filmu, literatury, muzyki rozrywkowej, muzyki poważnej, kultury cyfrowej, teatru i sztuk wizualnych.