Arkadiusz Chęciński, Tomasz Szczerba, Łukasz Litewka i Dawid Podsiadło wzięli udział w #Hot16Challenge2, akcji której celem jest zbiórka pieniędzy na walkę z koronawirusem.

#Hot16Challenge2 podbija internet. Zgodnie z zasadami akcji każdy uczestnik w ciągu 72 godzin od otrzymania nominacji musi nagrać 16-wersową zwrotkę pod dowolny beat i nominować do tego samego zadania kolejnych uczestników.

Dotychczas wyzwanie w projekcie przyjęło wiele osób ze świata kultury, mediów i polityki, zachęcając do zbiórki pieniędzy na walkę z koronawirusem. Akcja organizowana jest wraz z fundacją Siepomaga.pl. Pieniądze w całości zostaną przeznaczone na pomoc lekarzom i szpitalom w walce z koronawirusem.

Osoby biorące udział w akcji często poruszają ważne tematy społeczne, skłaniając do refleksji odbiorców. Jednak #Hot16Challenge2 to nie tylko słuszna idea, to także dobra zabawa w którą włączyli się także zagłębiowscy politycy, w tym prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński, sosnowiecki radny Łukasz Litewka oraz burmistrz Wojkowic Tomasz Szczerba, a także pochodzący z Dąbrowy Górniczej muzyk Dawid Podsiadło.

Chociaż wszyscy zgodnie przyznają, że rapować nie potrafią ich udział w akcji cieszy się sporym zainteresowaniem. Prezydent Sosnowca odpowiedział na nominację, przyłączając się do zbiórki środków na walkę z koronawirusem.

Tomasz Szczerba również postanowił zaangażować się w pomoc poprzez wpłacenie pieniędzy na internetową zbiórkę. – Solar dał możliwość wyboru, więc wybrałem pomoc – podkreślił burmistrz Wojkowic.

Radny Łukasz Litewka pod swoim wykonaniem nominował wszystkich posłów z ul. Wiejskiej, apelując aby zaczęli wreszcie traktować Polaków poważnie.

Dawid Podsiadło przyjął wyzwanie rzucone mu przez Taco Hemingway wraz z Quebonafide. Utwór młodego muzyka ma już ponad 7 mln odtworzeń.

Dotychczas #Hot16Challenge2 wzięło udział ponad 800 twórców. Dzięki zbiórce dotychczas udało się zebrać ponad 3 mln złotych. Pieniądze w całości zostaną przeznaczone na pomoc lekarzom i szpitalom w walce z koronawirusem. Wysokość wpłaty jest dowolna.

CZYTAJ TAKŻE:

Prezydent Andrzej Duda rapuje na rzecz akcji #Hot16Challenge