Dawid Podsiadło oraz plejada polskich gwiazd wystąpili we wspólnym filmie, w którym wyjaśniają dlaczego pójdą na wybory 28 czerwca.

W najbliższą niedzielę, 28 czerwca odbędą się wybory prezydenckie. Powinna być to ważna data dla osób, które posiadają czynne prawo wyborcze. Jednak dane pokazują, że frekwencja w naszym kraju jest niska. Część z osób, które nie idą głosować często uważa, że ich głos nie ma znaczenia i nic nie zmieni.

Warto jednak pamiętać, że każdy głos jest ważny! Ma o tym przypomnieć materiał przygotowany przez Dawida Podsiadło oraz plejadę polskich gwiazd. – Dużo się mówi o tym, że to bardzo ważne wybory, że każdy głos ma znaczenie i zdecydować może niewielka różnica, ale jeżeli cały czas się zastawiasz, czy iść głosować, to pomyśl o tym, czy naprawdę nie masz żadnego powodu, żeby to zrobić – mówi na początku filmu Dawid Podsiadło, młody muzyk pochodzący z Dąbrowy Górniczej.

W mówienie o tym, jak ważne jest głosowanie, włączyło się sporo znanych osób, m.in.: Dawid Podsiadło, Tomasz Organek, Sokół, Julia Wieniawa, Artur Rojek, Jakub Żulczyk, Margaret, Anja Rubik, Wiktor Zborowski, Janusz Gajos, Andrzej Grabowski, Piotr Fronczewski i inni.

Muzycy, aktorzy, sportowcy, dziennikarze, influencerzy i znane osoby, w trwającym ponad 3 minuty spocie w ramach akcji #milionypowodów, wyliczają swoje powody, aby iść na wybory.

To nie pierwszy raz, kiedy Dawid Podsiadło zdecydował się zabrać głos w sprawie tego, co dzieje się na polskiej scenie politycznej. Wcześniej publicznie wypowiadał się m.in. na temat praw kobiet oraz przed wyborami parlamentarnymi mówił o obowiązku korzystania z prawa do udziału w wyborach.

Przypomnijmy, wybory odbędą się 28 czerwca, a ewentualna druga tura – 12 lipca. Głosowanie będzie odbywać się w lokalach wyborczych, a dla chętnych lub osób na kwarantannie, korespondencyjnie.