Dawid Podsiadło po raz kolejny laureatem Fryderyka – nagrody Polskiej Akademii Fonograficznej. Tym razem dąbrowianin został nagrodzony za teledysk do piosenki „Pastempomat”.

W środę, 26 kwietnia w Teatrze Polskim w Warszawie po raz 23. wręczono najważniejsze nagrody muzyczne w Polsce. Tegoroczna gala Fryderyków rozpoczęła się od uczczenia pamięci zmarłego w marcu Wojciecha Młynarskiego. Adam Nowak z Raz, Dwa, Trzy, Mesejah, Mattia Rosinski z BeMy i L.U.C. zaśpiewali przetłumaczonego przez Młynarskiego evergreena Franka Sinatry „My Way”.

Tryumfatorem Fryderyków 2017 był Organek. Zespół zdobył dwie statuetki: w kategorii album roku oraz piosenki roku. Nagrodzeni zostali także Ania Dąbrowska, Monika Brodka, O.S.T.R., Reni Jusis, Martyna Jakubowicz i Piotr Zioła.

Kolejnego Fryderyka w swojej karierze zdobył również pochodzący z Dąbrowy Górniczej – Dawid Podsiadło, którego kariera muzyczna nabrała rozpędu dzięki programowi X Factor. Tym razem muzyk został nagrodzony za teledysk do piosenki „Pastempomat”.

Statuetka dla Podsiadło jest zwieńczeniem bardzo owocnego etapu w jego karierze, teraz czas na przerwę (zobacz: Dawid Podsiadło robi przerwę).

Fryderyki to nagrody przyznawane przez polskie środowisko muzyczne- muzyków, autorów, kompozytorów, producentów muzycznych, dziennikarzy i branżę fonograficzną, zrzeszonych w Akademii Fonograficznej. Po raz pierwszy wręczono je w 1995 roku.

fot. Dawid Podsiadło/Facebook

Skomentuj przez Facebook

2 KOMENTARZE

  1. Bardzo dobra wiadomość. Nie wyobrażam sobie żeby tę nagrodę dostał ktoś inny. Dawid to gość, który podnosi mocno poprzeczkę na rynku muzycznym. Artysta o światowym wymiarze – i to nasz – zagłębiak. Gratulacje.

  2. […] Dawid Podsiadło urodził się w 1993 roku w Dąbrowie Górniczej. To wokalista, kompozytor i autor tekstów, laureat programu „X Factor”, zdążył już nagrać trzy świetnie przyjęte albumy solowe, płytę z grupą Curly Heads i zdobyć nominację do Paszportu Polityki w 2013 roku. Był także siedmiokrotnie nominowany do nagród Fryderyków i sześć razy wygrywał plebiscyt. […]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here