Od poniedziałku, 8 kwietnia, trwa ogólnopolski strajk nauczycieli. Wspiera ich wielu polskich artystów. Wśród nich jest urodzony w Dąbrowie Górniczej Dawid Podsiadło. – Całym sercem jestem z nauczycielami – pisze wokalista.

Dawid Podsiadło urodził się i wychował w Dąbrowie Górniczej, gdzie uczęszczał do I Liceum Ogólnokształcącego im. Waleriana Łukasińskiego. Polski piosenkarz oraz autor tekstów – jak sam zauważa, ponad połowę dotychczasowego życia spędził pod opieką nauczycieli w klasach i szkołach.

Podsiadło w emocjonalnym wpisie w mediach społecznościowych podzielił się swoimi wrażeniami na temat strajku nauczycieli. – Mam 25 lat. Chodziłem do żłobka, przedszkola, zerówki, potem skończyłem podstawówkę, gimnazjum i w końcu szkołę średnią. Prosta matematyka pokazuje, że przez ponad połowę mojego dotychczasowego życia przez 5 dni w tygodniu spędzałem większość dnia pod opieką nauczycieli w klasach i szkołach, które zaraz po moim rodzinnym domu były dla mnie najważniejszym miejscem, w którym zdobywałem wiedzę o życiu. To dzięki ludziom, których spotkałem w szkole w dużej mierze zawdzięczam swoją życiową drogę i jej kształt – napisał.

– Jak ktoś mnie dobrze zna to wie, że dla mnie nauczyciel od zawsze był superbohaterem. Dlatego, gdy pytają mnie czy wspieram nauczycieli, to odpowiadam – całym sercem – dodał.

Post Dawida Podsiadło wywołał spore zainteresowanie wśród internautów oraz pedagogów, którzy podziękowali artyście za słowa wsparcia. – Jako nauczycielka przedszkola dziękuje za te słowa puszczone w świat, naprawdę nikt się nad tym nie zastanawia. My jesteśmy z Waszymi dziećmi często więcej niż Wy i oddajemy im cale swoje serca za 2000 zł – napisała jedna z nauczycielek. – Bardzo dziękuję za Pana wsparcie. Jest to dla nas niezmiernie ważne – dodała inna ze strajkujących.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE:

Strajk nauczycieli się odbędzie. Nie ma porozumienia z rządem