W poniedziałek piłkarze Zagłębia Sosnowiec spotkali się na pierwszym w tym roku treningu. Zapadły też pierwsze decyzje kadrowe.

Gracze Zagłębia Sosnowiec rozpoczęli przygotowania do rundy rewanżowej pierwszej ligi. Na pierwszych w tym roku zajęciach stawili się wszyscy piłkarze ze Stadionu Ludowego. Nie zabrakło również – kontuzjowanych w ostatnim czasie – Michała Fidziukiewicza i Konrada Handzlika.

– Cieszę się, że mogłem już wrócić do normalnego treningu, bo tego mi bardzo brakowało. Trochę nie sprzyjała nam pogoda, ale myślę, że z dnia na dzień będzie coraz lepiej – powiedział Michał Fidziukiewicz.

Piłkarze Zagłębia Sosnowiec wrócili do treningów – fot. Maciej Wasik/zaglebie.eu

Popularny „Fidzi” do końca stycznia nie będzie brał udziału w gierkach i sparingach.

– Przerwa spowodowana kontuzją była dość długa, muszę dobrze poczuć piłkę i wejść na właściwy poziom przed urazem – dodaje.

Pierwszy trening w 2017 rok był też okazją do porozmawiania z Dariuszem Banasikiem, nowym trenerem Zagłębia.

Rozmowy nie trwały jednak zbyt długo, bowiem na sztucznej murawie czekały już ustawione zajęcia. Te przygotował Michał Farkas, asystent pierwszego trenera.

Piłkarze Zagłębia Sosnowiec wrócili do treningów – fot. Maciej Wasik/zaglebie.eu

Ujemna temperatura dała się mocno we znaki Vamarze Sanogo.

– Gdy wylatywałem z Francji, to były jakieś trzy stopnie, a tutaj po przylocie minus siedemnaście. Dramat – przyznał.

Warto dodać, że bramkarze pracowali pod okiem Sławomira Rydla na salce treningowej. W najbliższych dniach zawodnicy przejdą jeszcze dokładne badania w hali przy ul. Żeromskiego.

Piłkarze Zagłębia Sosnowiec wrócili do treningów – fot. Maciej Wasik/zaglebie.eu

W lutym zgrupowanie

W okresie przygotowawczym podopieczni Dariusza Banasika rozegrają najpewniej kilkanaście gier kontrolnych. Sparingpartnerami sosnowiczan będą m.in. Polonia Bytom, Odra Opole, BKS Stal Bielsko-Biała, Wisła Kraków, GKS Jastrzębie, Raków Częstochowa i GKS Tychy. Na początku lutego gracze Zagłębia udadzą się także na obóz do Rybnika-Kamienia.
Przypomnijmy, że 15 stycznia gracze Zagłębia wezmą udział w XXII Memoriale im. Włodzimierza Mazura.

Piłkarze Zagłębia Sosnowiec wrócili do treningów – fot. Maciej Wasik/zaglebie.eu

Bez Tylca i Dudały

W poniedziałek zapadły też pierwsze decyzje kadrowe. Klub poinformował, że Hubert Tylec i Krystian Dudała nie będą już reprezentować barw sosnowieckiego klubu.

22-letni Hubert Tylec otrzymał wolną rękę w poszukiwaniu klubu. Natomiast 19-letni Krystian Dudała rozpoczyna testy w Unii Turza Śląska (III liga).

Tylec jesienią przebywał na wypożyczeniu w III-ligowej Skrze Częstochowa, gdzie rozegrał 17 spotkań i strzelił cztery bramki. Wcześniej w barwach Zagłębia wystąpił w 90 meczach, w których strzelił 11 goli.