Pamięć o wybitnym reprezentancie kraju i byłym zawodniku Zagłębia Sosnowiec nie ginie. 15 stycznia odbędzie się już XXII Memoriał im. Włodzimierza Mazura.

Wszyscy spotkają się, aby wspomnieć niezwykłego piłkarza, jakim był Włodzimierz Mazur. Zawodnik w barwach Zagłębia Sosnowiec rozegrał 289 spotkań, zdobył 80 bramek, wywalczył 2 Puchary Polski. Został królem strzelców ekstraklasy, reprezentował Polskę w meczach międzynarodowych, w tym na Mistrzostwach Świata w Argentynie. Łącznie z orłem na piersi rozegrał 23 mecze i zdobył 3 bramki.

– Zawsze bardzo miło wspominam tego zawodnika. Był to najwybitniejszy piłkarz tego klubu, zresztą nie tylko Zagłębia, gdyż grał również w reprezentacji. Serce mi się kraje, gdy tylko pomyślę, w jak młodym wieku zmarł – wspomina były piłkarz i trener Zagłębia, Józef Gałeczka.

O byłym graczu sosnowieckiego Zagłębia wiedzą także najmłodsi kibice klubu ze Stadionu Ludowego. Od dwóch lat jest on bowiem patronem Akademii Zagłębia, w której trenuje blisko pół tysiąca młodych adeptów piłki nożnej.

Włodzimierz Mazur - fot. Zagłębie Sosnowiec

Przez 20 lat podczas turnieju zbierane były środki na rodzinę Włodzimierza Mazura, a dokładniej wdowę po piłkarzu, który zmarł w wieku 34 lat, jednak najbliżsi naszego zawodnika sami zgłosili, iż nie jest już potrzebne wsparcie, więc od 2 lat są prowadzone akcje charytatywne, jednak za każdym razem wybierany jest inny cel.

W 2017 roku Memoriał Włodzimierza Mazura rozegrany zostanie 15 stycznia w legendarnej hali przy ul. Żeromskiego. Oprócz Zagłębia, udział w turnieju wezmą także Śląsk Wrocław oraz reprezentacja Polski w beach soccerze, drużyna Gwiazd Śląskiej Piłki. Stawkę uzupełni triumfator Halowej Ligi Zagłębiowskiej – Mador.

Podczas imprezy nie zabraknie pokazu Football Freestyle, a także występu dziewczyn z grupy tanecznej – HASAO Show Dance & Cheerleaders.

Czy w tym roku wesprzesz finansowo Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy?

View Results

Ładowanie ... Ładowanie ...

Bilety do nabycia w cenie 20 zł (trybuna dolna) i 10 zł (trybuna górna) w przedsprzedaży w restauracji 3Kolory od 9 stycznia lub bezpośrednio przed imprezą w kasach hali. Otwarcie Memoriału zaplanowano na 10.35, a zakończenie na 17.00.

Tak było w zeszłym roku:

Skomentuj przez Facebook

3 KOMENTARZE

 1. Dziwny skład tego Memoriału Mazura. Uczestnicy to:
  – Zagłębie Sosnowiec
  – Śląsk Wrocław
  – Reprezentacja Polski w Beach Soccerze (z naszym byłym piłkarzem – Szymonem Gąsińskim)
  – Gwiazdy Śląskiej Piłki (z byłymi reprezentantami Polski)
  – Zwycięzca Halowej Ligi Zagłębiowskiej – Matador

  Czyli odchodzimy od tego co było zawsze, czyli Halowych Mistrzostw Zagłębia. Co mnie obchodzą jakieś beach soccery, czy Śląsk Wrocław? Gdzie jest Sarmacja Będzin, CKS Czeladź, Unia Strzemieszyce? Nie chciały brać udziału w turnieju? Najwyraźniej tak.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here