Stawiki to bardzo często odwiedzane przez mieszkańców Sosnowca miejsce. Wkrótce wzbogaci się o nowe atrakcje i udogodnienia.

Sosnowieckie kąpielisko Stawiki, położone w pięknym otoczeniu Parku im. Leona Kruczkowskiego i areny zmagań piłkarzy Zagłębia Sosnowiec Stadionu Ludowego, jest ulubionym miejscem rekreacji i wypoczynku mieszkańców stolicy naszego regionu. Jest to doskonałe miejsce do rodzinnego wypoczynku o każdej porze roku.

Nad tym popularnym zbiornikiem można korzystać z wielu atrakcji, m.in. siłowni pod chmurką, kajaków i rowerów wodnych czy placu zabaw dla dzieci. Dodatkowo na przestrzeni ostatnich kilku lat Stawiki wzbogaciły się o 100-metrową plażę piaszczysto-trawiastą. Fani aktywnego wypoczynku mogą także odwiedzić kompleks sportowo-rekreacyjny Wake Zone, czyli strefę sportów wodnych. Jednym słowem, każdy znajdzie tu coś dla siebie, niezależnie od wieku.

Wkrótce, do długiej listy atrakcji w okolicach sosnowieckiego kąpieliska będzie można dodać nowe punkty.

– W styczniu ogłoszony zostanie przetarg na budowę drogi rowerowej wokół Stawików. Ścieżka, pokryta asfaltowobetonową nawierzchnią, będzie miała 2 km długości – mówi Rafał Łysy, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Sosnowcu.

Jednak to nie koniec zaplanowanych atrakcji. Niespodzianka czeka także rolkarzy, dla których przygotowana będzie specjalna pętla do jazdy na rolkach.

Dla mieszkańców odwiedzających to miejsce zaplanowano dodatkowe udogodnienia w postaci nowych miejsc parkingowych, kładki łączącej parking ze ścieżką rowerową, która ma zachęcić do aktywnego spędzania czasu, a także automatycznie wysuwanych słupków, które uniemożliwią wjazd na teren ścieżki, co zapewni bezpieczny i komfortowy wypoczynek.

W sumie na całą inwestycję zarezerwowano w tegorocznym budżecie 2 mln złotych – dodaje Rafał Łysy.