W meczu 26. kolejki Ekstraligi kobiet, piłkarki Czarnych Sosnowiec przegrały w Parczewie z Górnikiem Łęczna 1:4 i zakończą sezon na trzecim miejscu.

W sobotę, 1 czerwca, podopieczne Grzegorza Majewskiego zagrały w Parczewie niezwykle istotne spotkanie w walce o mistrzostwo Polski. Spotkały się tam bowiem druga i trzecia drużyna.

Sosnowiczanki bardzo dobrze rozpoczęły i po kwadransie gry prowadziły po bramce Marty Cichosz. Rywalki tuż przed przerwą wyrównały po trafieniu Weroniki Zawistowskiej.

Po przerwie Górnik przejął inicjatywę i zdobył trzy bramki. W 61. minucie na 2:1 strzeliła Dominika Grabowska. Następnie na listę strzelczyń wpisała się w 76. minucie Emilia Zdunek, a kilka minut później końcowy wynik spotkania ustanowiła Grabowska.  Sosnowiczanki kończą sezon na trzecim miejscu.

Kto zostanie Mistrzem Polski?

W ostatniej kolejce o mistrzostwo powalczy Górnik Łęczna z Medykiem Konin. Podopieczne Romana Jaszczaka pokonały UKS SMS Łódź 5:0 i mają dwa punkty przewagi nad Łęczną. O końcowym triumfie zadecyduje bezpośredni pojedynek między tymi zespołami

Mitech Żywiec i Polonia Poznań spadają do I ligi

Poznaliśmy także tegorocznych spadkowiczów. Ekstraligę po dziesięciu sezonach opuszcza Mitech Żywiec. Ligę opuści wspólnie z Polonią Poznań, która grała w tym sezonie w roli beniaminka.

Za tydzień ostatnia kolejka

Za tydzień ostatnia kolejka Ekstraligi kobiet. Do stolicy Zagłębia Dąbrowskiego przyjedzie AZS PWSZ Wałbrzych.

AZS PSW Biała Podlaska – Mitech Żywiec 2:4

Górnik Łęczna – Czarni Sosnowiec 4:1 (1:1)

Bramki: 0:1 – Marta Cichosz (13.), 1:1 – Weronika Zawistowska (42.),2:1 – Dominika Grabowska (61.), 3:1 – Emilia Zdunek (76.), 4:1 – Dominika Grabowska (79).