Już w czwartek, 26 sierpnia odbędzie się wyjątkowy mecz piłki nożnej, w którym zmierzą się ze sobą artyści Teatru Zagłębia i Teatru Śląskiego, ze wsparciem samorządowców. Drużyny do gry poprowadzi prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński oraz prezydent Katowic Marcin Krupa.

To spotkanie będzie pojedynkiem w duchu zdrowej rywalizacji, a dla mieszkańców Metropolii Górnośląsko-Zagłębiowskiej, świetną okazją do stworzenia, właśnie w tym jednym momencie, niepowtarzalnej wspólnoty. Na stadionie MOSiR przy Alei Mireckiego 31 w Sosnowcu spotkają się dwie drużyny, złożone z artystów Teatru Zagłębia w Sosnowcu, Teatru Śląskiego w Katowicach oraz samorządowców obu miast, by zmierzyć się w rozgrywce o puchar oraz należne mu miejsce po jednej ze stron Brynicy.

–  Chociaż celem meczu jest zwycięstwo jednej z drużyn, to nie zabraknie też elementów integrujących kibiców z obu regionów. Przede wszystkim zależy nam na stworzeniu wspólnotowego doświadczenia i spędzeniu ze sobą czwartkowego popołudnia w oryginalny sposób – mówi Iwona Woźniak, dyrektor Teatru Zagłębia.

Przy całym wydarzeniu nie zabraknie drobnych smaczków, takich jak napoje czy przekąski. Najmłodsi również nie powinni się nudzić, ponieważ będzie na nich czekał dmuchany zamek do skakania i zjeżdżania.

Okazją do rozegrania meczu jest uroczyste rozpoczęcie projektu Zagłębie//Śląsk – inicjatywy opartej o współpracę dwóch czołowych instytucji kultury regionów Zagłębia Dąbrowskiego i Górnego Śląska, czyli Teatru Zagłębia z Sosnowca i Teatru Śląskiego z Katowic.

Na projekt składają się m.in. konferencja naukowa organizowana przez Teatr Zagłębia we współpracy z Uniwersytetami Jagiellońskim i Śląskim: „Strefy KON/TAKTU – Strefy KON/FLIKTU jako narzędzie rozpoznawania współczesnej rzeczywistości kulturowej” oraz spektakl „Nikaj” na podstawie tekstu Zbigniewa Rokity w reżyserii Roberta Talarczyka.

Mecz odbędzie się 26 sierpnia, na stadionie MOSiR przy Alei Mireckiego 31 w Sosnowcu. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 17:30 i potrwa do 18:45. Wstęp na stadion jest bezpłatny.