Wjeżdżających do Sosnowca wita nowy napis – „Paszport masz?”. To element kampanii promocyjnej miasta.

Do Sosnowca tylko z paszportem! Nie, to nie żart, to element kampanii promocyjnej „Sosnowiec All Inclusive”, która ma zachęcić mieszkańców innych miast do spędzenia wakacji w stolicy Zagłębia Dąbrowskiego.

Od wielu lat Sosnowiec jest bohaterem niewybrednych żartów internetowych. Jednym z najpopularniejszych jest ten o posiadaniu paszportów upoważniających do przekroczenia granicy na moście nad Brynicą. Władze miasta chcą odczarować stereotypy, rozdając paszporty na wakacje.

Sosnowiec ośmiesza stereotypy i wprowadza paszporty – fot. UM Sosnowiec
Sosnowiec ośmiesza stereotypy i wprowadza paszporty – fot. UM Sosnowiec

Sosnowiec All Inclusive — to wakacyjna kampania promocyjna miasta, która skierowana jest do potencjalnych turystów, czyli głównie do osób spoza Sosnowca. Jednym z elementów wakacyjnej promocji są paszporty, które w nietuzinkowy sposób promują miasto i „upoważniają do wjazdu na teren miasta”.

Pod koniec lipca, na granicy Sosnowca z Katowicami stanęła budka celnika, który miał sprawdzać paszporty turystów, czyli mieszkańców miast ościennych. Teraz włodarze Sosnowca postanowili ponownie przypomnieć o sosnowieckich paszportach. W tym celu, przy wjeździe do miasta stanęły tablice z napisem „Paszport masz?”. Zobaczą je m.in. kierowcy wjeżdżający od strony Katowic.

Paszport masz - fot. UM Sosnowiec
Paszport masz – fot. UM Sosnowiec

Warto przypomnieć, że paszporty nie tylko bawią, ale także edukują. Znajdują się na nich najciekawsze miejsca w mieście – m.in. ogrody jordanowskie, zabytki, największy w Polsce wodny tor przeszkód Aquator, kompleks wyciągów do wakeboardu i nart wodnych Wake Zone, ściankę wspinaczkową Poziom 450 i wiele innych.

Można je otrzymać od początku lipca od ambasadorów poza granicami miasta, czyli w miastach ościennych, ale także w „konsulacie”, czyli Centrum Informacji Turystycznej w Katowicach. Akcja potrwa do końca wakacji.