Ubiegłoroczna kampania promocyjna miasta Sosnowiec okazała się prawdziwym hitem. Nic więc dziwnego, że sosnowieckie paszporty wróciły w nowej odsłonie.

Kampania promocyjna „Sosnowiec All Inclusive”, która skierowana była głównie do mieszkańców sąsiednich miast, którzy szukają ciekawego sposoby na spędzenie wakacyjnego weekendu, a której elementem były paszporty, cieszyła się sporym zainteresowaniem mieszkańców całego województwa śląskiego. Dawała ona możliwość weryfikacji krążących stereotypów, często bawiąc, ale także ucząc ciekawych faktów na temat Sosnowca.

– Rok temu wyprodukowaliśmy specjalne sosnowieckie paszporty przeznaczone dla mieszkańców śląskich miast z możliwością wjazdu na teren Sosnowca w czasie wakacji. Opisaliśmy w nich najciekawsze miejsca w naszym mieście. Paszporty uprawniały do wielu ulg w wymienionych w paszportach atrakcjach. To była prawdziwa eksplozja zainteresowania, a paszporty wysłaliśmy nawet poza granice nie tylko Sosnowca ale i Polski – mówi Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Sosnowieckie paszporty - fot. MC
Sosnowieckie paszporty – fot. MC

Dobry odbiór zaowocował utworzeniem pierwszego konsulatu w Katowicach w Centrum Informacji Turystycznej. Łącznie wydrukowano 44 000 sztuk paszportów z hologramami oraz 20 000 sztuk broszur za kwotę łącznie 27 tys. zł. Nie dziwi zatem fakt, że miasto ponownie zdecydowało się na ich ponowną produkcję, w nowej odsłonie.

Na komplet składa się 10 paszportów w których znajdują opisy ciekawych miejsc i atrakcji w mieście m.in. rowerowy Sosnowiec, czerwony autobus, dziecięce all inclusive czy dostęp do morza. – Nie będziemy zdradzać wszystkich szczegółów. Promocyjnie paszporty będą dostępne podczas wizyt naszego Czerwonego Autobusu. Najbliższa impreza już w ten weekend – dodaje prezydent.

Sosnowieckie paszporty - fot. MC
Sosnowieckie paszporty – fot. MC

Paszporty są dostępne w sprzedaży od środy, 19 sierpnia, w Centrum Informacji Miejskiej (ul. Warszawska 3 – pasaż przy Placu Stulecia). Pierwszego dnia sprzedaży do kosztującego 7,90 zł kompletu będą dodawane drobne upominki. – Pamiętajcie, że oryginalne sosnowieckie paszporty mają hologram. Oczywiście podobnie jak rok temu, paszporty upoważniają do przebywania na terenie Sosnowca przez 30 dni od momentu przekroczenia granicy – żartuje prezydent Sosnowca.

Sosnowieckie paszporty - fot. MC
Sosnowieckie paszporty – fot. MC