Zastępca prezydenta Jaworzna Monika Bryl została nową wiceprezes Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Monika Bryl funkcję zastępcy prezydenta Jaworzna pełniła od listopada 2015 roku, mając bezpośredni nadzór m.in. nad obszarami zamówień publicznych, zarządzania kryzysowego, zdrowia i spraw społecznych, a także spółkami z udziałem gminy. Z jej inicjatywy uruchomiono miejskie programy społeczne: „Jaworzno Wspiera Rodziny” i „Jaworzno Przyjazne Seniorom”. Nadzorowała też powstawanie żłobka miejskiego.

Monika Bryl brała też udział w pracach na rzecz uzgodnienia lokalizacji fabryki polskiego samochodu elektrycznego Izera na terenie Jaworzna.

Monika Bryl zaczynała jako stażystka

Monika Bryl zaczynała pracę w naszym urzędzie jako stażystka. Szybko zauważyliśmy, że jest człowiekiem wielkich talentów i postawiliśmy na jej rozwój i późniejsze awanse. Na każdym kolejnym szczeblu dała się poznać jako osoba odpowiedzialna, zorganizowana, merytoryczna i kreatywna. Do dziś miałem w niej znakomitego współpracownika. Cieszę się, że jej talent, praca i wysoki poziom kompetencji został zauważony – mówi Paweł Silbert, prezydent Jaworzna. – Przed nową wiceprezes KSSE stoją nowe, niezwykle ważne zadania i możliwości, ufam że również dla naszego miasta. Nade wszystko jestem zadowolony z tego, że dobry pomysł, by dać dużą szansę Monice Bryl na rozwijanie swych talentów i predyspozycji, tak pięknie zaowocował. Życzę jej dziś, by był to tylko kolejny krok w dalszej karierze zawodowej – dodaje.

Monika Bryl nową wiceprezes KSSE

– Praca w Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej to duże wyróżnienie i szansa na realizację strategicznych celów i przedsięwzięć gospodarczych dla całego regionu w ramach Polskiej Strefy Inwestycji. Po kilkunastu latach pracy w jaworznickim Urzędzie Miejskim i sześciu latach pełnienia funkcji zastępcy prezydenta, przyszedł czas na nowe wyzwania, wzmacnianie gospodarki regionu, przygotowanie inwestycyjne w obliczu transformacji, a także wspieranie powstawania Jaworznickiego Obszaru Gospodarczego, z korzyścią dla mieszkańców Jaworzna i województwa – podkreśla Monika Bryl, nowa wiceprezes KSSE.

Monika Bryl ukończyła zarządzanie finansami przedsiębiorstw oraz technologie chemiczne w Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, a także studia podyplomowe z zakresu: rzeczoznawca majątkowy oraz zarządzanie projektami.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE:

W Jaworznie powstanie fabryka elektrycznej Izery

PRZECZYTAJ TAKŻE:

5 pomysłów na sfinansowanie wkładu własnego przy kredycie hipotecznym