MKS Dąbrowa Górnicza pierwszy raz w historii zagra w europejskich pucharach. W nowym sezonie zespół Jacka Winnickiego występować będzie w Alpe Adria Cup.

Zespół z Dąbrowy Górniczej w sezonie 2021/2022 będzie łączyć grę w Energa Basket Lidze z grą w Alpe Adria Cup.

Rozgrywki Alpe Adria Cup funkcjonują od sezonu 2015/2016. Biorą w nich udział drużyny z Austrii, Czech, Chorwacji, Słowacji, Słowenii oraz Węgier. MKS będzie drugim polskim zespołem, który wystąpi w tych rozgrywkach. Wcześniej w Alpe Adria Cup grało GTK Gliwice.

– Zarówno ja, jak i trenerzy, cieszymy się z faktu, że będziemy występować w Alpe Adria Cup. Jest to pewna namiastka rozgrywek europejskich i przede wszystkim będziemy chcieli zobaczyć, jak taki puchar wygląda organizacyjnie oraz czy zawodnicy podołają kondycyjnie, grając na dwóch frontach – mówi Łukasz Żak, prezes dąbrowskiego klubu.

MKS Dąbrowa Górnicza zagra w Alpe Adria Cup

Do tej pory odbyło się pięć edycji Alpe Adria Cup. Jak dotąd w rozgrywkach tych swój triumf święciły: Helios Suns Domzale (2015/2016), MBK Rieker Komarno (2016/2017), KK Zlatorog Lasko (2017/2018), Egis Körmend (2018/2019) i BK JIP Pardubice (2019/2020).

– Chcemy wykorzystać nasze występy w Alpe Adria Cup jako okazję na pokazanie się i promocję poza granicami kraju, a także dać maksimum frajdy naszym kibicom, którzy przez ostatnie półtora roku, byli odcięci od koszykówki i nie mogli oglądać naszej drużyny na żywo – podkreśla prezes Łukasz Żak.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE:

Jacek Winnicki ponownie poprowadzi MKS Dąbrowa Górnicza