W poniedziałek, 12 lipca, w centrum handlowym Pogoria w Dąbrowie Górniej po raz kolejny będzie można bezpłatnie zaszczepić się przeciwko COVID-19.

W poniedziałek, 12 lipca, od godz. 09.00 do 18.00, osoby odwiedzające centrum handlowe Pogoria w Dąbrowie Górniczej będą mogły szybko, bezpłatnie i bez kolejki zaszczepić się jednodawkową szczepionką Janssen Vacine firmy Johnson&Jonhnson. Akcja organizowana jest we współpracy ze Śląskim Parkiem Technologii Medycznych Kardio-Med Silesia.

Jak zaszczepić się w CH Pogoria?

Mobilna jednostka szczepiąca będzie się znajdować na dużym parkingu galerii, od strony marketu budowlanego OBI. Chętni nie muszą wcześniej rejestrować się na szczepienie. Wystarczy przyjść do punktu, wypełnić formularz, przejść kwalifikację i poddać się bezpłatnemu szczepieniu, które wykonuje profesjonalny personel medyczny. Po podaniu szczepionki należy odczekać w punkcie ok. 15 min – w razie wystąpienia skutków ubocznych personel medyczny będzie w stanie udzielić błyskawicznej pierwszej pomocy. Jednodawkowe podanie szczepionki pozwala na zamknięcie procesu szczepienia w jednej wizycie.

Akcja szczepień przeciwko koronawirusowi jest realizowana na terenie CH Pogoria już drugi raz. – W czerwcu frekwencja dopisała, zgłosiło się wiele chętnych osób, dlatego ponawiamy akcję i liczymy, że w najbliższy poniedziałek zaszczepi się wielu mieszkańców Dąbrowy. Okres wakacyjny jest w pełni. Warto, byśmy byli bezpieczni w jego trakcie oraz przyczyniali się do budowania odporności zbiorowej – mówi Ewelina Nowak-Olszowiec, regional marketing manager, NEPI Rockcastle.

Z kolei 15 i 16 lipca, w godz. 16.00 – 17.30, jednodawkowy preparat będzie można przyjąć w hali Centrum. Tam potrzebna jest jednak wcześniejsza rejestracja.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE:

Szczepienia na koronawirusa. Ważne zmiany od 1 lipca