echo adrotate_group(3, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(3, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(3, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(9, 0, 0, 0);

Trwają finałowe przesłuchania finalistów w ramach XXVII Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek, który od wielu lat odbywa się w Będzinie. W tym roku, ze względu na pandemię formuła została zmieniona.

W czwartek, 7 grudnia rozpoczęły się przesłuchania finałowe w ramach XXVII Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. ks. Kazimierza Szwarlika w Będzinie. Jest to jeden z największych kolędowych przeglądów w Europie. W tym roku, ze względu na pandemię formuła konkursu, została zmieniona.

– Mimo pandemii nie składamy broni i staramy się przeprowadzić festiwal w zgodzie z przepisami oraz przygotowując się na różnorakie możliwe obostrzenia – wyjaśnia Jarosław Ciszek, rzecznik prasowy Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek.

Za nami przesłuchania eliminacyjne w rejonach, na które nadesłano ponad 1000 zgłoszeń w formie plików wideo. – Niestety, ze względu na bezpieczeństwo Uczestników podjęliśmy bardzo trudną decyzję o rezygnacji z planowanych przesłuchań finałowych w 6 miastach – dodaje Jarosław Ciszek.

 

Jury, składające się z profesorów uczelni muzycznych, odsłucha jedynie wcześniej nadesłane nagrania i na ich podstawie wyłoni zwycięzców. Całość będzie można oglądać na żywo na stronie internetowej. Według harmonogramu będzie można zobaczyć pracę komisji oraz zapowiedzi wykonawców – przedstawicieli z Polski, Ukrainy, Białorusi, Litwy, Kazachstanu, a także Włoch.

echo adrotate_group(8, 0, 0, 0);

Przesłuchania w dniach 7-9 stycznia (czwartek – sobota) będą odbywały się w następujących blokach: 9.00 – 10.45, 11.00-12.45, 15.00-16.45 oraz (tylko w czwartek i piątek) 19.00 – 20.30. Ponadto, o godz. 16.45 odbywać się będą rozmowy na żywo z członkiem komisji.

Z rzeczywistym udziałem wykonawców odbędzie się Koncert Galowy, który także będziemy transmitowany na żywo w niedzielę, 10 stycznia, o godz. 16.00. – Mamy nadzieję, że to sytuacja jedynie na obecną edycję, a za rok będziemy mogli wrócić do realnego spotkania z Finalistami! Liczymy, że nie zawiedziecie nas i choć przed ekranami telewizorów, komputerów i smartfonów połączycie się z nami, podziwiając trwające łącznie ponad 16 godzin występy 140 finalistów! Serdecznie zapraszamy do włączenia się w wirtualny udział w tej wyjątkowej edycji – podkreśla Jarosław Ciszek.

echo adrotate_group(5, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(5, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(5, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(9, 0, 0, 0);