Przyjmujący reprezentacji Stanów Zjednoczonych, Garrett Muagututia, dołączył do Jurajskiej Armii. Amerykanin podpisał z Aluron Virtu CMC Zawiercie roczny kontrakt.

Klub z Zawiercia pozyskał kolejnego zagranicznego zawodnika. Tym razem rocznym kontraktem z Aluronem związał Garrett Muagututia. – To od wielu lat ważny siatkarz w reprezentacji Stanów Zjednoczonych, choć przez większość tego czasu nie był szóstkowym graczem. Bardzo dobrze wyszkolony technicznie, nie popełnia wielu błędów i umie znajdować różne rozwiązania. Powinien być ostoją naszej linii przyjęcia, co pozwoli nam grać szybko, zwłaszcza przy zagrywce rywali – opisuje nowego przyjmującego Aluron Virtu CMC Zawiercie trener Igor Kolaković.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Aluron Virtu CMC Zawiercie (@aluronvirtucmc)

32-letni Garrett Muagututia w swojej karierze osiągnął już kilka sporych sukcesów. Szczególnie udany był dla niego 2019 rok, ponieważ zdobył brąz w Pucharze Świata, srebro w Lidze Narodów, Puchar oraz wicemistrzostwo Grecji. Dla amerykańskiego siatkarza będzie to pierwszy sezon w PlusLidze. Ostatnio reprezentował barwy PAOK-u Saloniki i Calzedonii Werona.

– Postanowiłem zagrać w Zawierciu ze względu na wspaniałych kibiców, świetną atmosferę i doskonałą organizację klubu. Negocjacje nieco się przeciągały z powodu koronawirusa, ale bardzo się cieszę, że doszliśmy do porozumienia – wyjaśnia Garrett Muagututia.

– To gracz, który bardzo pasuje do naszej wizji zespołu. Dobry technicznie, doświadczony, a przy tym emocjonalny i pozytywnie nastawiony. Jest obecnie jednym z podstawowych przyjmujących kadry Stanów Zjednoczonych, a poprzedni sezon spędził u świetnego trenera Stojczewa – podkreśla Kryspin Baran, prezes zagłębiowskiego klubu.

Należy pamiętać, że amerykańska reprezentacja funkcjonuje w trybie olimpijskim, więc jestem przekonany, że Garrett zrobi wszystko, aby być w wysokiej formie przed igrzyskami. Po drugiej stronie siatki będzie spotykał wielu przyszłych rywali w walce o medale w Tokio, więc motywacji z pewnością mu nie zabraknie, a nasz klub będzie beneficjentem jego ciężkiej pracy – dodaje sternik klubu.

Garrett Muagututia to kolejny zagraniczny zawodnik, który w ostatnim czasie dołączył do Jurajskich Rycerzy. Wcześniej zawodnikami Aluronu Virtu CMC zostali: Ǵorǵi Ǵorǵiew (rozgrywający, ostatnio Paris Volley) i Flávio Gualberto (środowy, ostatnio SESC/Rio de Janeiro). O dwa lata kontrakt przedłużył także 28-atakujący Mateusz Malinowski. Z kolei nowym trenerem zawiercian został Igor Kolaković.