Reprezentant Macedonii Północnej, Ǵorǵi Ǵorǵiew, został nowym rozgrywającym Aluronu Virtu CMC Zawiercie. To kolejny zagraniczny transfer Jurajskich Rycerzy.

Ǵorǵi Ǵorǵiew podpisał roczny kontrakt z Aluronem Virtu CMC Zawiercie. 28-letni Macedończyk dwa poprzednie sezony spędził w Paris Volley. Jego starszy brat Nikola, który jest atakującym, w sezonie 2017/2018 występował w ONICO Warszawa.

– Choć to stosunkowo młody rozgrywający, to ma już wiele międzynarodowego doświadczenia. To bardzo pracowity i oddany drużynie gracz, który bardzo wiele wniesie do rywalizacji w zespole – mówi trener Igor Kolaković.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Aluron Virtu CMC Zawiercie (@aluronvirtucmc)

– Słyszałem mnóstwo dobrych rzeczy o klubie, jego organizacji i ambicjach. Poza tym chciałem grać w PlusLidze, jednej z najmocniejszych lig na świecie. Są tutaj wspaniali kibice i wysoki poziom, chcę poczuć to na własnej skórze – mówi Ǵorǵi Ǵorǵiew, nowy rozgrywający ekipy z Zawiercia.

Prezes zagłębiowskiego klubu jest przekonany, że pozyskanie Macedończyka zwiększy konkurencję na pozycji rozgrywającego. – To bardzo ambitny zawodnik. Jestem pewien szczególnego zaangażowania, ponieważ w styczniu poprowadzi swoją reprezentację w kwalifikacjach do mistrzostw Europy. Fakt, że wybrał Zawiercie, mając oferty z rynku włoskiego, zawdzięczamy też zapewne pozytywnej rekomendacji jego brata, który w przeszłości grał w ONICO Warszawa – podkreśla Kryspin Baran.

Ǵorǵi Ǵorǵiew jest drugim transferem Jurajskich Rycerzy przed nowym sezonem PlusLigi. Wcześniej działacze klubu ściągnęli do Zawiercia środkowego reprezentanta Brazylii Flávio Gualberto. 27-letni środkowy grał ostatnio w SESC/Rio de Janeiro. Nowym trenerem Aluronu został niezwykle utytułowany Igor Kolaković.

Skomentuj przez Facebook

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here