Aluron Virtu CMC Zawiercie pożegnał dziesięciu siatkarzy grających w tym zespole w minionym sezonie, zakończonym przedwcześnie z powodu pandemii koronawirusa.

Oprócz środkowego Łukasza Swodczyka, w barwach zagłębiowskiego klubu nie zagrają już japoński libero Taichiro Koga, Marcin Waliński, Australijczyk Arash Dosanjh, Bartosz Gawryszewski, Portugalczyk Alexandre Ferreira, Belg Pieter Verhees, Bułgar Nikołaj Penczew, Wojciech Ferens i Piotr Lipiński.

Najkrócej, bo od stycznia, grał w Zawierciu rozgrywający Piotr Lipiński, który został „wymieniony” z Visłą Bydgoszcz na Michala Masnego na zasadzie wypożyczenia. Z kolei środkowy Łukasz Swodczyk reprezentował żółto-zielone barwy przez sześć lat.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Aluron Virtu CMC Zawiercie (@aluronvirtucmc)

Z końcem maja współpracę z klubem zakończył też Bartosz Górski, wiceprezes zarządu ds. marketingu Aluronu Virtu CMC Zawiercie. – Chciałbym podziękować za zaufanie prezesowi, którego bardzo szanuję za ogromną wiedzę oraz zaangażowanie w zarządzaniu klubem, a także sympatyczne relacje. Dziękuję też całemu zespołowi marketingu i komunikacji, który cenię za profesjonalizm, zaangażowanie i kreatywność – napisał w mediach społecznościowych.

Bartosz Górski, który w przeszłości był m.in. prezesem Asseco Resovii Rzeszów, przeszedł do Portu Lotniczego „Rzeszów-Jasionka”, gdzie objął stanowisko dyrektora pionu komercyjnego.

Aluron nadal sponsorem klubu

Sponsorem tytularnym klubu pozostaje firma Aluron. – Nie wyobrażam sobie funkcjonowania klubu bez firmy, jak i firmy bez klubu – mówi Kryspin Baran, który łączy funkcję prezesa zarządu w obu podmiotach.

– Aluron był motorem napędowym reaktywacji siatkówki w Zawierciu w 2011 roku i pozostaje nim, gdy wchodzimy w dziesiąty rok działalności klubu z zamiarem postawienia się największym potęgom ligi mistrzów świata. Cieszę się, że praca wykonywana przez nas przez cały ten okres przyniosła efekty nie tylko w postaci błyskawicznego rozwoju sportowego i organizacyjnego, ale też, a może nawet przede wszystkim, służyła za doskonały przykład, jak ważną rolę dla lokalnej społeczności może pełnić profesjonalny zespół sportowy oraz jak dużą wartością dla tutejszych przedsiębiorstw może być inwestycja w siatkówkę. Dzięki temu z roku na rok ufa nam coraz więcej firm z regionu i ten trend nie uległ odwróceniu nawet w tych trudnych czasach, co potwierdzimy w kolejnych kilku dniach i jest to dla mnie prawdziwy powód do dumy – dodaje prezes Kryspin Baran.

Kto przyszedł, kto odszedł?

W maju działacze Aluronu zatrudnili dwóch zagranicznych rozgrywających Argentyńczyka Maximiliano Cavannę i Macedończyka Gorgi Gorgieva, przyjmującego reprezentacji USA Garretta Muagututię oraz reprezentacyjnego brazylijskiego środkowego Flavio Gualberto. Swoje kontrakty przedłużyli: 28-letni atakujący Mateusz Malinowski i Grzegorz Bociek. Z kolei nowym trenerem zawiercian został Igor Kolaković.

Przyszli: Maximiliano Cavanna (rozgrywający, Gas Sales Piacenza), Garrett Muagututia (przyjmujący, Calzedonia Werona), Ǵorǵi Ǵorǵiew (rozgrywający, Paris Volley) i Flávio Gualberto (środowy, SESC/Rio de Janeiro), Igor Kolaković (trener).

Zostają: Mateusz Malinowski, Grzegorz Bociek (atakujący).

Odeszli: Łukasz Swodczyk (środkowy), Taichiro Koga (libero), Marcin Waliński (przyjmujący), Arash Dosanjh (rozgrywający), Bartosz Gawryszewski (środkowy), Alexandre Ferreira (przyjmujący), Pieter Verhees (środkowy), Nikołaj Penczew (przyjmujący), Wojciech Ferens (przyjmujący) i Piotr Lipiński (rozgrywający), Bartosz Górski (wiceprezes).