Sosnowieccy policjanci badają okoliczności wypadku, do jakiego doszło 24 maja w rejonie ulicy KWK Kazimierz-Juliusz.

Do wypadku doszło 24 maja po godz. 21.00 w rejonie ulicy KWK Kazimierz-Juliusz w Sosnowcu. W zdarzeniu tym obrażenia odniósł 26-letni kierujący oraz jego 24-letnia pasażerka. Oboje mieszkańcy Mysłowic.

Siła uderzenia była tak duża, że z osobowego audi wypadł silnik. – Kierujący audi, z nieustalonych dotychczas przyczyn, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w słup uliczny. Siła uderzenia był tak ogromna, że z pojazdu wypadł silnik. Nieprzytomnego 26-latka przewieziono do szpitala, gdzie okazało się, że na szczęście jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. 24-letnia pasażerka również trafiła do szpitala, gdzie wstępnie lekarze ocenili jej obrażenia jako niegroźne – przekazała Sonia Kepper z Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu.

Nie wiadomo, czy kierujący pojazdem był trzeźwy. – Z uwagi na fakt, że kierujący trafił do szpitala nieprzytomny, tym samym niemożliwym było przeprowadzenie badania trzeźwości. Pobrano wobec tego od niego krew do badań, by stwierdzić czy nie znajdował się pod wpływem alkoholu lub innych środków psychoaktywnych – dodaje Sonia Kepper.

Wszystkie okoliczności tego groźnie wyglądającego zdarzenia badają teraz śledczy.