Po blisko sześciu latach współpracy od 1 lipca Virtu nie jest już sponsorem tytularnym Aluronu Virtu CMC Zawiercie.

Klub z Zawiercia wydał oficjalne oświadczenie, w którym poinformował o rozstaniu z dotychczasowym sponsorem tytularnym – firmą Virtu.

– Dziękujemy firmie Virtu za wszystkie lata jakże owocnej współpracy, która przyniosła bez wątpienia ogromne korzyści obu stronom. Jako klub mogliśmy dzięki temu rozwijać się w błyskawicznym tempie i w niezwykle krótkim czasie osiągnąć poziom sportowy i organizacyjny, jaki dziś prezentujemy. Jednocześnie sukcesywnie budowaliśmy pozytywny wizerunek marki Virtu jako pracodawcy wśród lokalnej społeczności oraz jako producenta żywności wśród kibiców siatkówki w całej Polsce – powiedział Kryspin Baran, prezes Jurajskich Rycerzy.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Aluron Virtu CMC Zawiercie (@aluronvirtucmc)

Zakończenie współpracy firmy Virtu z zagłębiowskim klubu to niewątpliwie efekt uboczny pandemii koronawirusa. – Decyzji tej nie podjęliśmy z łatwością, gdyż nawiązanie współpracy z klubem w 2014 roku okazało się być wspaniałą przygodą i umożliwiło nam nawiązanie wyjątkowej relacji z siatkarską społecznością Zawiercia. Doskonale pamiętamy emocje związane z pierwszymi próbami awansu do PlusLigi, euforię po zwycięskim pojedynku barażowym z Częstochową, pierwsze sezony w PlusLidze, w których nasze wyniki przerastały oczekiwania i byliśmy nawet blisko finału tych rozgrywek, a wreszcie debiut w europejskich pucharach, w których wzięliśmy udział po niezapomnianych bojach w końcówce sezonu 2018/2019. Napawało nas dumą obserwowanie, jak przy naszym udziale klub dynamicznie się rozwijał i podbił serca kibiców nie tylko z regionu, ale również z całego kraju – podkreśla Grzegorz Cielecki, prezes zarządu Virtu.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Aluron Virtu CMC Zawiercie (@aluronvirtucmc)

Zawiercie wspiera siatkówkę

Sponsorami tytularnymi zawierciańskiego klubu pozostają: Aluron oraz CMC Poland. Jurajskich Rycerzy nadal będą też wspierać: Konsorcjum Stali i Jura Skałka. – Nie wyobrażam sobie funkcjonowania klubu bez firmy, jak i firmy bez klubu. Aluron był motorem napędowym reaktywacji siatkówki w Zawierciu w 2011 roku i pozostaje nim, gdy wchodzimy w dziesiąty rok działalności klubu z zamiarem postawienia się największym potęgom ligi mistrzów świata – mówi Kryspin Baran, który łączy funkcję prezesa zarządu w obu podmiotach.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Aluron Virtu CMC Zawiercie (@aluronvirtucmc)

Klub może też liczyć na wsparcie miasta. – Bez wątpienia Zawiercie korzysta na tym, że mamy tak prężnie działający klub. Nie chodzi jedynie o promocję miasta, ale także o zapewnienie mieszkańcom sportowych emocji na najwyższym poziomie – mówi Łukasz Konarski, prezydent Zawiercia.

Prezydent Łukasz Konarski zdradził też, że trwają rozmowy na temat koncepcji budowy nowej hali sportowej.