Marszałek woj. śląskiego Jakub Chełstowski ma koronawirusa. Wcześniej z COVID-19 zmagali się inni członkowie zarządu województwa śląskiego.

W sobotę, 6 marca, biuro prasowe Urzędu Marszałkowskiego poinformowało o koronawirusie u marszałka Jakuba Chełstowskiego. – Marszałek Jakub Chełstowski wykonał test na COVID-19. Badanie dało wynik pozytywny. Marszałek czuje się dobrze. Przebywa w izolacji – przekazał Sławomir Gruszka, rzecznik prasowy Śląskiego Urzędu Marszałkowskiego.

Rzecznik zapewnia, że zakażenie marszałka wirusem SARS-CoV-2 nie wypływa w żaden sposób na pracę zarządu województwa śląskiego, którego posiedzenia od dawna odbywają się zdalnie.

Wcześniej zakażenie koronawirusem przeszli wszyscy pozostali członkowie zarządu województwa śląskiego: wicemarszałkowie Wojciech Kałuża i Dariusz Starzycki oraz członkinie zarządu – Izabela Domogała i Beata Białowąs.

Mieszkańcom województwa przypominamy o noszeniu maseczek, dystansie społecznym i dezynfekcji rąk. Troszczmy się o siebie i drugiego człowieka – apeluje Sławomir Gruszka.