Izabela Domagała, członkini zarządu województwa śląskiego, która odpowiada m.in. za służbę zdrowia została zakażona koronawirusem.

Biuro prasowe Urzędu Marszałkowskiego w Katowicach poinformowało w czwartek, 15 października, że Izabela Domagała ma koronawirusa. – Pani Izabela Domogała w zarządzie województwa odpowiada za służbę zdrowia. Mając ma względzie odpowiedzialność za sprawne realizowanie powierzonych zadań wykonała badanie na COVID-19. Test wykazał wynik pozytywny – przekazał Sławomir Gruszka, rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego.

Urząd Marszałkowski w Katowicach – fot. Tomasz Żak/UMWS

Jak zapewnia, sytuacja ta nie wpływa na funkcjonowanie urzędu. Od wielu miesięcy posiedzenia zarządu odbywają się zdalnie, a spotkania bezpośrednie ograniczono do minimum. – Wszystkie zadania są realizowane na bieżąca. Kompetencje pani Izabeli Domagały zostały podzielone w ramach zarządu – dodaje Sławomir Gruszka.

Izabela Domagała czuje się dobrze. Najbliższe dni spędzi w izolacji. – Pani Izabeli Domogale, w imieniu własnym i całego zarządu, życzę szybkiego powrotu do zdrowia i pełni sił. Wszystkim mieszkańcom województwa przypominam o noszeniu maseczek, dystansie społecznym i dezynfekcji. Troszczymy się o siebie i drugiego człowieka – mówi marszałek Jakub Chełstowski.

Przypomnijmy. W czerwcu tego roku koronawirusem zakażony był także inny członek zarządu woj. śląskiego – wicemarszałek Wojciech Kałuża.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE:

Darmowe testy na koronawirusa dla pracowników pomocy społecznej