Piłkarki Czarnych Sosnowiec pewnie rozbiły w Szczecinie miejscową Olimpię 5:0 w meczu 12. kolejki Ekstraligi kobiet.

Po 118 dniach przerwy do gry wróciła Ekstraliga kobiet. W pierwszym w tym roku meczu o ligowe punkty liderki z Sosnowca udały się do Szczecina, gdzie czekała na nich Olimpia. Mecz zakończył się pewnym zwycięstwem ekipy Sebastiana Stemplewskiego 5:0.

Bezbramkowy rezultat utrzymywał się do 33. minuty. Wtedy to wynik spotkania otworzyła Lilyana Kostova. Sześć minut później drugą bramkę dla Czarnych zdobyła Veronika Slukova, a przed przerwą bramkarka Olimpii po raz trzeci musiała wyciągnąć piłkę z siatki. Tym razem po uderzeniu Agnieszki Jędrzejewicz. Na początku drugiej połowy celnym strzałem popisała się Martyna Wiankowska, a końcowy wynik spotkania ustaliła w 71. minucie Wiktoria Kuciewicz.

Piłkarki Czarnych nadal pozostają niepokonaną drużyną w lidze. Sosnowiczanki mają sześć punktów przewagi nad SMS-em Łódź i osiem nad Medykiem Konin. W następnej kolejce do Sosnowca przyjedzie Rolnik B. Głogówek.

Olimpia Szczecin – Czarni Sosnowiec 0:5 (0:3)

Bramki: 0:1 – Lilyana Kostova (33.), 0:2 – Veronika Slukova (39.), 0:3 – Agnieszka Jędrzejewicz (41.), 0:4 – Martyna Wiankowska (52.), 0:5 – Wiktoria Kucewicz (71.).