Wicemarszałek Wojciech Kałuża został zakażony koronawirusem. Taką informację podał Śląski Urząd Marszałkowski. Do izolacji trafili również marszałek Jakub Chełstowski i Izabela Domagała.

Wojciech Kałuża, wicemarszałek województwa śląskiego, został zakażony koronawirusem. Jego stan jest dobry. – W trakcie pełnienia obowiązków służbowych wicemarszałek Wojciech Kałuża miał kontakt z osobą, u której po kilku dniach stwierdzono dodatni wynik na COVID-19. Wicemarszałek wykonał test, który wykazał wynik dodatni. Przebywa obecnie w izolacji. Jego stan jest dobry – poinformował nas Sławomir Gruszka, rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego.

Marszałek w izolacji

Bezpośredni kontakt z Wojciechem Kałużą mieli marszałek Jakub Chełstowski i Izabela Domagała, członek zarządu województwa. Badania, którym zostali poddani, nie wykazały, żeby zakazili się od wicemarszałka Kałuży. Ujemne są również wyniki testów przesiewowych wśród pracowników, którzy w ostatnim czasie mieli styczność z wicemarszałkiem.

Marszałek woj. śląskiego Jakub Chełstowski – fot. Tomasz Żak/UMWS
Konferencja prasowa: podsumowanie dzialan Zarzadu Woj. Slaskiego w walce koronawirusem

Testy te zostaną powtórzone za tydzień. Do tego czasu marszałek Jakub Chełstowski i Izabela Domagała będą przebywać w izolacji.

Sławomir Gruszka wyjaśnia, że Jakub Chełstowski po raz drugi czas kwarantanny spędzi w Urzędzie Marszałkowskim. Izabela Domagała oraz pozostali przebadani pracownicy oddelegowani zostali na pracę zdalną.

– Wicemarszałek Dariusz Starzycki i Beata Białowąs pracują bez zmian. Zarządy województwa realizowane są w formie zdalnej, zatem w tym zakresie nic się nie zmienia. Obecna sytuacja nie będzie miała wpływu na ciągłość pracy Urzędu Marszałkowskiego – dodaje Sławomir Gruszka.

Dziennikarze na konferencji z Wojciechem Kałużą - fot. Tomasz Żak/UMWS
Dziennikarze na konferencji z Wojciechem Kałużą – fot. Tomasz Żak/UMWS

Dziennikarze na konferencji z Kałużą

Informacja o zakażeniu wicemarszałka Wojciecha Kałuży wzbudziła niepokój w środowisku dziennikarskim w regionu. Kilka dni temu władze woj. śląskiego zorganizowały bowiem konferencję prasową podsumowującą dotychczasowe działania związane z walką pandemią koronawirusa. Uczestniczyli w niej wszyscy członkowie zarządu województwa. Wśród nich był wspomniany już wicemarszałek Kałuża.